ΑΕΚ BC

ΑΕΚ-Λιετκαμπέλις 62-57: Νίκησε και τα προβλήματα (vid)

Η «Ένωση» λύγισε τη λιθουανική ομάδα στο κλειστό του ΟΑΚΑ

Παρά τα πολλά της προβλήματα, η ΑΕΚ επικράτησε 62-57 της Λιετκαμπέλις στο κλειστό του ΟΑΚΑ και έφτασε στην πέμπτη διαδοχική νίκη στο Basketball Champions League (σε έξι ματς).

Το α’ ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με την «Ένωση» να προηγείται στο α’ δεκάλεπτο και τη λιθουανική ομάδα να ισοφαρίζει 31-31.

Η Λιετκαμπέλις έδειξε ικανή να πάρει τη νίκη, όμως η ΑΕΚ πήρε το προβάδισμα λίγο πριν από τη λήξη, το διατήρησε και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Bινς Χάντερ, ο οποίος σημείωσε 28 πόντους και κλειδί ο Μωραΐτης που αγωνίστηκε για 28 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα:17-13, 31-31, 47-51, 65-59.

ΑΕΚ (Λούκα Μπάνκι): Τσαλμπούρης, Ματσιούλις, Λαρεντζάκης 12(1), Πράπας, Μωραΐτης 7(1), Γκρίφιν 4, Σαντ-Ρος 5, Ρογκαβόπουλος, Ρόμπερσον 4, Γιαννόπουλος 5(1), Χάντερ 28.

ΛΙΕΤΚΑΜΠΕΛΙΣ (Νέναντ Τσάνακ): Ταρόλις 4, Σίνοβετς 2, Πίλεπιτς, Κουλβιέτις 8(2), Γιασάιτις 8(2), Ρουντσταβίτσιους, Μόρισον 9, Μάβρα 10, Γουίλσον 6, Κούπσας 7(1), Βαλίνσκας 4.

Προμηθέας: Αυτή η ομάδα δεν… καταλαβαίνει τίποτα!

Εντονη ανησυχία για τον τραυματισμό του Ρατάν – Μέις

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ-Λιετκαμπέλις 62-57: Νίκησε και τα προβλήματα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.