ΞΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

ACB: Δεκάλεπτο 34-7 για την Μπαρτσελόνα! (vids)

Η Μπαρτσελόνα νίκησε τη Χιπουθκόα με 104-71, με το σκορ στο 3ο δεκάλεπτο να είναι 34-7!

Η Μπαρτσελόνα  ήταν καταιγιστική στο Σαν Σεμπαστιάν, απέναντι στην ουραγό της ACB, Χιπουθκόα. Η ομάδας της Βαρκελώνης νίκησε με 104-71, χάρη σε ένα μαγικό τρίτο δεκάλεπτο, όπου το επιμέρους σκορ ήταν 34-7(!) για τους φιλοξενούμενους.

Ετσι το αμφίρροπο 47-48 του πρώτου ημιχρόνου, μετατράπηκε στο 54-82 στο 30ό λεπτό, με την Μπαρτσελόνα να φθάνει με άνεση στην 11η νίκη της σε 13 παιχνίδια.

Οι παίκτες της είχαν 57% στα τρίποντα, με τον Σίνγκλετον να σουτάρει 3/3 (11 πόντους), τον Χάνγκα 3/4 (16π.) και τον Ερτέλ 2/2 (10π.)

Ουνικάχα-Μπασκόνια 20:30

Η κατάταξη: Μπαρτσελόνα 11-2, Μπασκόνια 9-3, Ρεάλ Μαδρίτης 9-3, Ουνικάχα 9-3, Τενερίφη 7-5, Μανρέσα 7-5, Βαλένθια 7-5, Σαραγόσα 6-6, Μπανταλόνα 6-6, Μούρθια 5-6, Ομπραντόιρο 5-7, Μπούργκος 5-8, Ανδόρα 5-8, Φουενλαμπράδα 5-8, Γκραν Κανάρια 4-8, Λούγκο 4-9, Εστουντιάντες 3-8, Χιπουθκόα

Επικό: Οταν ο Σαμπόνις γκρέμιζε τη μπασκέτα (vid)

Μπούντουτσνοστ: Έκλεισε και τον Τζέιμς Μπελ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ACB: Δεκάλεπτο 34-7 για την Μπαρτσελόνα! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.