ΑΕΚ – Ατρόμητος: Αναμέτρηση που πραγματοποιείται στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League 1.

Ισοπαλίες: 4
Νίκες Ατρομήτου: 2

Πέρσι
17.01.2021: ΑΕΚ- Ατρόμητος 2-1
(63’ πέναλτι Νέλσον Ολιβέιρα, 73’ κεφαλιά Λιβάια – 90’ πέναλτι Χριστοδουλόπουλος)

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς, Ρότα, Μήτογλου, Βράνιες, Μοχαμάντι, Σιμόες, Σιμάνσκι, Γέβτιτς, Γκαρσία, Τσούσμπερ, Αραούχο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Παράσχος): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Στρούγγης, Χατζηισιαΐας, Γκαλβάο, Καστιγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Κλωναρίδης, Μουνίθ, Κουλούρης.

Οι πάγκοι:

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Μισελέν, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Λε Ταλέκ, Μάνταλος, Σακχόφ, Αμραμπατ, Ανσαριφάρντ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Μαυρομμάτης, Κιβρακίδης, Νάτσιος, Αθανασίου, Μπεντινέλι, Πισάνο, Σπιριντόνοβιτς, Κωτσόπουλος.

ΑΕΚ – Ατρόμητος: Το LIVE της αναμέτρησης

90’+5 Λήξη αναμέτρησης.

89′ Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Άμραμπατ, κάνει την προβολή ο Λε Ταλέκ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

81′ ΓΚΟΛ! Από εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου ο Βράνιες με καρφωτή κεφαλιά εκτελεί τον Πίριτς και κάνει το 3-0.

78′ ΓΚΟΛ! Ο Τσούμπερ με πέναλτι κάνει το 2-0. Αρχικά το έχασε και ο Βράνιες σκόραρε στην επαναφορά, αλλά είχαν μπει παίκτες στην περιοχή νωρίτερα και δόθηκε επανάληψη.

71′ Τεστάρει τον Στάνκοβιτς ο Σπιριντόνοβιτς, αλλά είναι σε ετοιμότητα ο πρώτος.

65′ Η μπάλα στρώνεται στον Μουνίθ, εκείνος σουτάρει και ο Στάνκοβιτς μπλοκάρει.

62′ Αδύναμο και άστοχο το σουτ που κάνει ο Κουλούρης.

58′ Φεύγει ταχύτατα στην κόντρα ο Κλωναρίδης και με πλασέ στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

51′ Αδύναμο σουτ του Λιβάι Γκαρσία, εύκολα ο Πίριτς.

51′ Βγαίνει στην πλάτη της άμυνας ο Μάνταλος, σουτάρει με τη μία από μέσα αριστερά αλλά δεν σημαδεύει σωστά.

46′ Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

44′ Μακρινό σουτ από τον Μάνταλο, άουτ η μπάλα.

43′ Με το που πατάει περιοχή ο Καστεγιάνο παίρνει την μπάλα, σουτάρει και αστοχεί.

41′ Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Ρότα και δεν βρίσκει στόχο.

24′ ΓΚΟΛ! Ο Λιβάι Γκαρσία μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Αραούχο με πλασέ ανοίγει το σκορ.

18′ Σουτάρει ο Μουνίθ και η μπάλα περνάει για λίγο εκτός.

7′ Πλασάρει ο Αραούχο εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει έξω.