Λαμία – Παναθηναϊκός LIVE: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Super League 1, από τα online στατιστικά του Sportime.

Ισοπαλίες: 2
Νίκες Παναθηναϊκού: 1

Πέρσι
31.10.2020: Λαμία – Παναθηναϊκός 0-2
(8’ κεφαλιά Καρλίτος, 60’ σουτ Καρλίτος. Ο Διούδης απέκρουσε πέναλτι του Ρόμανιτς)

Οι ενδεκάδες:

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαζουλουξής, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης, Γκέντσογλου, Μπεχαράνο, Μανούσος, Αραμπούλι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σάρλια, Βέλεθ, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Λούντκβιστ, Βιγιαφάνιες, Χατζηγιοβάνης, Βιτάλ, Καρλίτος.

Οι πάγκοι:

ΛΑΜΙΑ: Σαράνοφ, Ελευθεριάδης, Γκόλεμιτς, Σαραμαντάς, Σκόνδρας, Τσούκαλος, Ταϊρόν, Βύντρα, Βλαχομήτρος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης, Αλεξανδρόπουλος, Μακέντα, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Αϊτόρ, Σιδεράς, Παλάσιος, Μαουρίσιο.

Λαμία – Παναθηναϊκός: Το live του αγώνα

Τέλος αγώνα

87′ ΓΚΟΛ! Λαμία – Παναθηναϊκός 1-3: Αντεπίθεση με τον Αϊτόρ από δεξιά να γυρίζει στην περιοχή και τον Μακέντα να δίνει έτοιμο γκολ στον Μαουρίσιο, ο οποίος από κοντά κλειδώνει τη νίκη της ομάδας του

86′ ΓΚΟΛ! Λαμία – Παναθηναϊκός 1-2: Ο Μακέντα ευστοχεί και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του

84′ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Το κερδίζει ο Μαουρίσιο από τον Τζανετόπουλο

82′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Το σουτ του Παλάσιος καταλήγει στην αγκαλιά του Γκαραβέλη

77′ Αϊτόρ αντί Λούντκβιστ, Μαουρίσιο αντί Βιτάλ

76′ Κάθετη ατομική ενέργεια του Χουάνκαρ, ο οποίος όμως κάνει το παραπάνω βήμα και στη συνέχεια υποπίπτει σε επιθετικό φάουλ

73′ Σκόνδρας αντί Μπεχαράνο

72′ Ακόμα μία αναγκαστική αλλαγή. Θα βγει ο Λούντκβιστ.

70′ Τσούκαλος αντί Αραμπούλι

64′ Παλάσιος αντί Χατζηγιοβάνη

56′ ΓΚΟΛ! Λαμία – Παναθηναϊκός 1-1: Χορευτική ενέργεια του Βιγιαφάνιες, κοντινή πάσα στον Λούντκβιστ, ο οποίος πιάνει ένα δυνατό σουτ και νικά τον Γκαραβέλη

49′ Κεφαλιά ο Χατζηγιοβάνης, ο Μακέντα από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει, κόρνερ

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

Ημίχρονο: 1-0 το σκορ

43′ Τρομερό τακουνάκι του Λούντκβιστ, ο Χουάνκαρ σουτάρει εκτός ισορροπίας, η μπάλα άουτ

39′ Κάρτα στον Σάρλια

35′ ΓΚΟΛ! Λαμία – Παναθηναϊκός 1-0: Σέντρα του Μανούσου, ο Αραμπούλι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ, κόντρα στη ροή του αγώνα

33′ Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Βιτάλ, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει

28′ Μακέντα αντί Καρλίτος

Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή στο ματς πριν από το ημίωρο

25′ Πρόβλημα στον δικέφαλο έχει ο Καρλίτος, θα βγει αλλαγή

24′ Πάσα του Λούντκβιστ, πλασέ του Βιράλ με τη μία από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σε σωστή θέση ο Γκαραβέλης

18′ Ταϊρόν αντί Τζανδάρη

16′ Διακοπή λόγω τραυματισμού του Τζανδάρη

10′ Πέρασε χωρίς φάση το πρώτο δεκάλεπτο

5′ Προσπαθεί να παίξει γρήγορα ο Παναθηναϊκός