LIVEGAMES

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live το ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ στις 19:30 για την 11η αγωνιστική της Super League 1.
ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 1-1 (Α' ημίχ.)
Στείλατε τελεια

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Super League 1, από τα online στατιστικά του Sportime.

ΠΑΣ Γιάννινα και ΑΕΚ κοντράρονται σε μια δυνατή αναμέτρηση στους Ζωσιμάδες για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1.

Οι γηπεδούχοι του Ηρακλή Μεταξά θέλουν να δώσουν συνέχεια στην εντυπωσιακή νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής στο Χαριλάου κόντρα στον Άρη.

Από την άλλη, ο Αργύρης Γιαννίκης επιστρέφει στα Γιάννινα για να πικράνει την πρώην ομάδα του και η ΑΕΚ να επιστρέψει στις νίκες μετά την ισοπαλία με τον Απόλλων Σμύρνης αλλά και την ήττα στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής κόντρα στον Ολυμπιακό.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ: Οι ενδεκάδες των ομάδων

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακα, Εραμούσπε, Κάργα, Πίρσμαν, Καραχάλιο, Ντομίνγκες, Μπρένερ, Σνάιντερ, Μιλιντσεάνου, Περέα

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς, Μοχαμάντι, Μήτογλου, Βράνιες, Μισελέν, Σιμόες, Σιμάνσκι, Μάνταλος. Τσούμπερ, Αμραμπατ, Αραούχο

Διαιτητές: Δημήτρης Καραντώνης, Ψαρρής, Ι.Δημητριάδης και 4ος ο Αγγελάκης.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ LIVE

1′ Σέντρα στο ματς!

5′ ΓΚΟΛ! Ο ΠΑΣ Γιάννινα μπαίνει μπροστά στο σκορ με τον Εραμούσπε που με πέναλτι πετυχαίνει το 4ο τέρμα του στη σεζόν!

9′ ΓΚΟΛ! Ο Άμραμπατ με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Λοντίγκιν για το 1-1!

22′ Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΣ. Ο Μιλιντσεάνου έκανε την προβολή από σέντρα, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

30′ Σουτ του Αραούχο, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από την εστία του Λοντίγκιν.

37′ Απειλεί και πάλι η ΑΕΚ με τον Αραούχο, όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ, αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του Αργεντίνου.

Τέλος για το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

46΄Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στους Ζωσιμάδες!

67΄ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ, ο Περέα βγήκε τετ α τετ από εξαιρετική πάσα, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, με την φάση να θεωρείται όμως ως μη γενόμενη καθώς υπήρχε και οφσάιντ.

78′ Κεφαλιά από τον Σιμόες έπειτα από κόρνερ, πέρασε άουτ με το 1-1 να παραμένει.

84′ Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Ανσαριφάρντ να σουτάρει, αλλά τον Εραμούσπε να σώζει, διώχνοντας σε κόρνερ

89′  Σουτ ο Ντομίνγκεθ, έφυγε άουτ η μπάλα

90′ ΓΚΟΛ! Η ΑΕΚ με σκόρερ τον Σάκχοφ κάνει την ανατροπή. Ο Ουκρανός μέσος σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα με την Ένωση να μπαίνει μπροστά στο σκορ με 1-2!

Τέλος στην αναμέτρηση στους Ζωσιμάδες, με την ΑΕΚ να φεύγει νικήτρια με 1-2!