ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Φιλική ήττα της Εθνικής Ελπίδων στο τουρνουά της Ουκρανίας

Ο Αντώνης Νικοπολίδης κατέβασε ένα ανανεωμένο σχήμα, στο πρώτο από τα δύο φιλικά ματς που δίνει η ομάδα επί Ουκρανικού εδάφους, στα πλαίσια τουρνουά στη μνήμη του Βαλερί Λομπανόφσκι. Οι Σλοβένοι μπήκαν από νωρίς μπροστά στο σκορ με πέναλτι στο 23ο λεπτό, ενώ στο 59′ διπλασίασαν τα τέρματα τους . Το 75′ το αντιπροσωπευτικό μας...

Ο Αντώνης Νικοπολίδης κατέβασε ένα ανανεωμένο σχήμα, στο πρώτο από τα δύο φιλικά ματς που δίνει η ομάδα επί Ουκρανικού εδάφους, στα πλαίσια τουρνουά στη μνήμη του Βαλερί Λομπανόφσκι.

Οι Σλοβένοι μπήκαν από νωρίς μπροστά στο σκορ με πέναλτι στο 23ο λεπτό, ενώ στο 59′ διπλασίασαν τα τέρματα τους .

Το 75′ το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μείωσε σε 2-1, με γκολ του Μωραίτη ύστερα από πάσα του Χατζηγιοβάνη.

Τα πανηγύρια δεν κράτησαν για πολύ, αφού μόλις ένα λεπτό αργότερα, οι Σλοβένοι έγραψαν το τελικό 3-1.

Η σύνθεση της Εθνικής:

Κουσιάδης, Χατζηδιάκος (63’ Ευαγγέλου), Μαυροπάνος, Κατράνης (46’ Κυριακόπουλος), Στάικος (63’ Νάτσος), Καραχάλιος (75’ Σβαρνάς), Φασίδης (63’ Γιούσης), Βασιλούδης (46’ Μωραίτης), Χατζηγιοβάνης (75’ Μπουζούκης), Κωτσόπουλος, Μασούρας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φιλική ήττα της Εθνικής Ελπίδων στο τουρνουά της Ουκρανίας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.