ΓΑΛΛΙΑ

Σώθηκε στις καθυστερήσεις η Παρί

H Παρί Σεν Ζερμέν βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο Σεντ Ετιέν. Πιθανότατα στο χειρότερο φετινό ημίχρονο της στο πρωτάθλημα, έμεινε πίσω στο σκορ στο 17’ από το γκολ του Ρεμί Καμπελά. Ο ίδιος παίκτης στο 31’ δεν κατάφερε να νικήσει τον Αρεόλα από το σημείο του πέναλτι, ενώ στο 41’ η Παρί έμεινε...

H Παρί Σεν Ζερμέν βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο Σεντ Ετιέν. Πιθανότατα στο χειρότερο φετινό ημίχρονο της στο πρωτάθλημα, έμεινε πίσω στο σκορ στο 17’ από το γκολ του Ρεμί Καμπελά. Ο ίδιος παίκτης στο 31’ δεν κατάφερε να νικήσει τον Αρεόλα από το σημείο του πέναλτι, ενώ στο 41’ η Παρί έμεινε με 10 παίκτες, έπειτα από την αποβολή του Πρέσνελ Κιμπέμπε!

Τελικά, ο βαθμός της ισοπαλίας (1-1) κατέληξε στο… σακούλι της ομάδας του Ουνάι Εμερι με ένα αυτογκόλ του Ματιέ Ντεμπισί στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων! Με αυτό τον τρόπο η Παρί απέφυγε την πρώτη ήττα της στο «Ζοφρουά Γκισάρ», έπειτα από σχεδόν 10 χρόνια.