ΓΑΛΛΙΑ

Σεντ Ετιέν: Ξέσπασε στο τέλος και 3-0 επί της Ναντ!

Η Σεντ Ετιέν ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια, όμως η Ναντ κρατούσε το μηδέν, μέχρι το τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης, όταν και διαμορφώθηκε το τελικό 3-0!

Η Σεντ Ετιέν ξεπέρασε σχετικά δύσκολο το εμπόδιο της Ναντ και έφτασε σε μία σημαντική νίκη με 3-0 χάρη σε ένα ξέσπασμα στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι είχαν από την αρχή την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους. Αυτό το κατάφεραν. Αυτό που δεν κατάφεραν ήταν να νικήσουν τον Ταταρουσάνου και το 0-0 έμεινε στο πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι της Ναντ ήταν άτυχοι στο δεύτερο ημίχρονο αφού τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Ταταρουσάνου. Στη θέση του πέρασε ο Ντουπέ, ο οποίος ήταν και κρύος και εν τέλει οι προσπάθειες των γηπεδούχων απέδωσαν καρπούς.

Στο 72’ ο Μπέριτς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και από την στιγμή που έγινε και το 1-0, χαλάρωσε και η άμυνα της Ναντ.

Στο 84’ ο Καζρί έφτασε τα επτά τέρματα στο πρωτάθλημα, ενώ διπλασίασε της ομάδας και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κολοτζέτζακ στο 90’.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ (Ζ.Λ. Γκασέ): Ρουφιέ, Ντεμπισί, Σούμποτιτς, Κολοτζέτζακ, Γκάμπριελ Σίλβα, Εμβιλά, Χαμουμά (40’ Σαλιμπούρ), Καμπελά, Σέλναες, Καζρί (86’ Μονέ-Πακέ), Ντιονί (63’ Μπέριτς).

ΝΑΝΤ (Β. Χαλίλχοντζιτς): Ταταρουσάνου (51’ Ντουπέ), Φάμπιο, Λούκας Λίμα, Παλουά, Ντιέγκο Κάρλος, Κβάντενγκ, Τουρέ, Λούκας Εβανζελίστα (46’ Μποσίλια), Μουτουσαμί, Βαρίς (68’ Κολό), Σαλά.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Παρασκευή (30/11)

Σεντ Ετιέν – Ναντ 3-0 (72’ Μπέριτς, 84’ Καζρί, 90’ Κολοτζέτζακ)

20 Γκινγκάμπ 14 7 10 30

Γαλλία: Γονείς θέλουν να ονομάσουν το γιο τους «Γκριεζμάν – Εμπαπέ»

«Δίνει 60 εκατ. ευρώ στον Ντε Χέα η Παρί Σεν Ζερμέν»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σεντ Ετιέν: Ξέσπασε στο τέλος και 3-0 επί της Ναντ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.