ΓΑΛΛΙΑ

Κλείδωσε την παραμονή η Τουλούζ

Η ομάδα της Τουλούζης επικράτησε 3-0 της Αζαξιό

Με το… ενάμισι πόδι στη Ligue 1 θα είναι και την επόμενη σεζόν η Τουλούζ, η οποία επιβλήθηκε 3-0 της Αζαξιό.

Η ομάδα της Κορσικής υποδέχθηκε ως τυπικά γηπεδούχος εκείνη της Τουλούζης στο άδειο “Μοσόν”, έπειτα από όσα είχαν συμβεί στο ματς με τη Χάβρη.

Ο Μαξ-Αλέν Γκραντέλ άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ο Κριστοφέρ Ζιλιάν διεύρυνε το προβάδισμα στο 51′ κι ο Γιαγά Σανογκό διαμόρφωσε το τελικό 0-3 στο 65′.

Η ρεβάνς της Τουλούζης θα διεξαχθεί την Κυριακή (27/5) στις 22:00.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κλείδωσε την παραμονή η Τουλούζ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.