ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Γερμανία: Το VAR έβγαλε ισοπαλία στο Μάιντς-Ανόβερο!

Στη Γερμανία, το παιχνίδι της Μάιντς με το Ανόβερο έμεινε στο 1-1, αφού σωστά ακυρώθηκε λόγω του VAR γκολ των γηπεδούχων στο 94’ ως οφσάιντ!

Τρομερό ματς διεξήχθη στη Γερμανία μεταξύ της Μάιντς και του Ανόβερου, το οποίο έληξε 1-1 και μάλιστα με εντυπωσιακό φινάλε!

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 12’ με τον Βάινταντ, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το Ανόβερο ήθελε πολύ τη νίκη, καθώς είναι αρκετά χαμηλά στη βαθμολογία και ήθελε να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις.

Ωστόσο, δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι πίεσαν πάρα πολύ για να μπορέσουν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα και δικαιώθηκαν στο 89’ με το πέναλτι του Μπροσίνσκι.

Μάλιστα στο 94’ έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα για την απόλυτη ανατροπή με τον Ούτζα, αλλά εν τέλει το γκολ ακυρώθηκε αφού ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR και αποφάνθηκε ότι ο σκόρερ ήταν οφσάιντ!

ΜΑΪΝΤΣ (Σάντρο Σβαρτς): Ζέντνερ, Μπροσίνσκι, Μπελ, Μαρτίν, Νιακατέ, Λάτζα (86’ Ονίσιβο), Γκμπάμιν, Μαλόνγκ (62’ Ούτζα), Μποέτιους (62’ Μαξίμ), Κουάισον, Ματέτα.

ΑΝΟΒΕΡΟ (Αντρέ Μπράιτενραϊτερ): Έσερ, Σοργκ, Οστρζόλεκ, Βίμερ, Άντον, Σβέγκλερ (74’ Μπακαλόρζ), Χαραγκούσι, Ασάνο (79’ Έλεζ), Γουάλας, Βάινταντ, Φίλκρουγκ.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Παρασκευή (7/12)

Βέρντερ Βρέμης – Φορτούνα Ντίσελντορφ 3-1 (20’ Μέχβαλντ, 71’ Χάρνικ, 78’ Σάργκεντ – 43’ πεν. Λουκεμπάκιο)

Σάββατο (8/12)

Μπάγερν Μονάχου – Νυρεμβέργη 3-0 (9’, 27’ Λεβαντόφσκι, 56’ Ριμπερί)

Σάλκε – Ντόρτμουντ 1-2 (61’ πεν. Καλιγκιούρι/7’ Ντιλέινι, 74’ Σάντσο)

Λεβερκούζεν – Άουγκσμπουργκ 1-0 (75’ Αλάριο)

Φράιμπουργκ – Λειψία 3-0 (12’ Πέτερσεν, 45’ πεν. Βαλντσμιντ, 52’ Φραντζ)

Βόλφσμπουργκ – Χονφενχάιμ 2-2 (28’ αυτ. Μπίτσακτσιτς, 31’ Γκίντζεκ/4’ Μπελφοντίλ, 71’ Κράμαρικ)

Χέρτα – Άιντραχτ Φρ. 1-0 (40’ Γκρούγιτς)

Κυριακή (9/12)

Μάιντς – Ανόβερο 1-1 (89’ πεν. Μπροζίνσκι – 12’ Βάινταντ)

18. Ντίσελντορφ 14 9 14 32

Συγκινητικός Σάντσο: «Αυτό το γκολ το αφιέρωσα στη γιαγιά μου…»

Το ντέρμπι στη Ντόρτμουντ, τριάρα για τη Μπάγερν (vids)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γερμανία: Το VAR έβγαλε ισοπαλία στο Μάιντς-Ανόβερο!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.