ΙΣΠΑΝΙΑ

Ήττα η Μπέτις από την Ατλέτικο (vid)

O Κορέα σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 74'

Τη δεύτερη εφετινή της ήττα γνώρισε την Κυριακή (7/10) η Μπέτις, η οποία έχασε 1-0 από την Ατλέτικο Μαδρίτης στο “Γουάντα Μετροπολιτάνο”.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League ήταν καλύτερη στο α’ ημίχρονο, ωστόσο σταδιακά οι “ροχιμπλάνκος” πήραν τα ηνία.

Ο Κάλινιτς έστειλε την προειδοποιητική βολή στο 67ο λεπτό και ο Κορέα σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα με μακρινό σουτ στο 74′.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Ατλέτικο Μαδρίτης βρέθηκε έστω και προσωρινά στην κορυφή της Primera, ενώ η Μπέτις παρέμεινε στην 7η θέση.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Ομπλάκ, Γκοδίν, Λούκας, Χουανφράν (74′ Αρίας), Φελίπε Λουίς, Ροδρίγο, Σαούλ, Κόκε, Λεμάρ (57′ Κορέα), Γκριεζμάν, Κάλινιτς (66′ Παρτέι)

ΜΠΕΤΙΣ: Πάου Λόπεθ, Σίντνεϊ, Μπαρτρά, Μαντί, Καρβάλιο (17′ Γκουαρδάδο), Λο Σέλσο, Φράνθις (81′ Σανάμπρια), Φίρπο, Χοακίν (66′ Τέγιο), Κανάλες, Λορέν.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Παρασκευή (6/10)

Μπιλμπάο – Σοσιεδάδ 1-3 (32′ Μουνιαΐν / 30′ πεν., 74′ πεν. Ογιαρθάμπαλ, 47′ Σανγκάγι)

Σάββατο (7/10)

Τζιρόνα – Εϊμπάρ 2-3 (40’, 42’ Στουάνι – 12’ Τσαρλς, 45+5’ Αρμπίγια, 72’ Ένριχ)

Χετάφε – Λεβάντε 0-1 (60′ Μπάρντι)

Αλαβές – Ρεάλ 1-0 (95′ Μανού Γκαρθία)

Λεγανές – Ράγιο Βαγιεκάνο 1-0 (14’ Καρίγιο)

Ουέσκα 8 5 7 18

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ήττα η Μπέτις από την Ατλέτικο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.