ΙΤΑΛΙΑ

Coppa Italia: Στο 82′ η Σαμπντόρια

Με ανατροπή και σκορ 2-1 επί της ΣΠΑΛ πέρασε η ομάδα της Γένοβας

Με γκολ του Νταβίντ Κοβνάτσκι στο 82ο λεπτό, η Σαμπντόρια επικράτησε 2-1 της ΣΠΑΛ και προκρίθηκε στη φάση των “16” του Coppa Italia.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 34′ με τον Φλόκαρι, αλλά το α’ ημίχρονο έκλεισε θετικά για τους γηπεδούχους, καθώς ο Ντεφρέλ σημείωσε το 7ο εφετινό του γκολ.

Η Σαμπντόρια ενέτεινε την πίεσή της στο β’ μέρος και στο 82′ ανέτρεψε τα δεδομένα με κεφαλιά του Κοβνάτσκι.

Όταν κύλησαν και τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων, η ομάδα της Γένοβας έκλεισε το ραντεβού με τη Μίλαν στη φάση των “16”.