WORLD FOOTBALL

Αλάνιασπορ: Χατ-τρικ σε 6 λεπτά ο Βιγιαφάνιες, γκολ ο Μανιάτης, νίκη με 7-2! (vids)

Δείτε τα τέσσερα «ελληνικά» γκολ της νίκης της Αλάνιασπορ στο Κύπελλο Τουρκίας

Ο αντίπαλος της Αλάνιασπορ μπορεί να ήταν η άσημη Καχραμανμάρασπορ στον πέμπτο γύρου του Κυπέλλου Τουρκίας. Ένα χατ τρικ δεν χάνει όμως ποτέ τη σημασία του, πόσο μάλλον όταν αυτό επιτυγχάνεται σε έξι μόλις λεπτά. Ο Λούκας Βιγιαφάνιες είχε κέφια.

Ο Αργεντινός πρώην μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού σκόραρε στο 80’, 83’ και 86’ δίνοντας διαστάσεις στο σκορ.

Το τελικό (εντυπωσιακό) 7-2 της Αλάνιασπορ διαμόρφωσε ο Γιάννης Μανιάτης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αυτό ήταν το δεύτερο φετινό τέρμα του Έλληνα διεθνή.

Δείτε τα γκολ του Βιγιαφάνιες και εκείνο του Μανιάτη:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αλάνιασπορ: Χατ-τρικ σε 6 λεπτά ο Βιγιαφάνιες, γκολ ο Μανιάτης, νίκη με 7-2! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.