ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Πρωταθλητής ο ΠΟ Χανίων Τάλως στο ομαδικό

Η ομάδα του ΠΟ Χανίων Τάλως κατέκτησε το πρώτο χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής ποδηλασίας για τα αγωνίσματα του CrossCountry (Αντοχής), του Team Relay (Σκυταλοδρομία) και του Eliminator, που διεξάγεται στις Σέρρες.

Η ομάδα της Κρήτης πήρε την πρώτη θέση στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας(Team Relay, XCR), με την τετράδα των Βασίλη Μαυριγιαννάκη, ΗλίαΠατεράκη, Κωνσταντίνα Συντζανάκη και Μιχάλη Κορτσιδάκη., σημειώνοντας συνολικό χρόνο 1 ώρα 11’ και 31’’. Στην 2η θέση –επί συνόλου 8 ομάδων- τερμάτισε η ομάδα του ΑΣ Μαχητών Πεύκων και στην 3η ο ΠΑΣ Άτλας.

Τα αποτελέσματα (η τελική 8άδα) στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας (TeamRelay) XCR: 1. ΠΟΧ Τάλως 1:11:31 Μαυριγιαννάκης Βασίλης 0:18:50, Πατεράκης Ηλίας 0:15:51, Συντζανάκη Κωνσταντίνα 0:20:42, Κορτσιδάκης Μιχαήλ 0:16:08 2. ΑΣ Μαχητές Πεύκων 1:12:03 Τόττας Συμεών 0:16:27, Νεροπούλου Αναστασία 0:22:50, Γεωργιάδης Νικόλαος 0:18:57, Μουστακίδης Νικόλας 0:15:49 3. ΠΑΣ Άτλας 1:12:42 Δαβαρίας Ιωάννης 0:15:55, Ηλιάκη Ευαγγελία 0:21:38, Χιώτης Παναγιώτης 0:18:33, Τσικιντίκος Γεώργιος 0:16:36 4. ΠΟ Βέλος 1:15:16 5. ΒΑΟ 1:15:45 6. ΠΑΟΚ 7. ΑΟ Παράδεισος 1:16:55 8. Κρόνος Νίκαιας 1:19:36.

Στους αγώνες συμμετέχουν 212 αθλητές και αθλήτριες, όλων των κατηγοριών,από 49 σωματεία.

Φοβερή Παπαχρήστου, έτοιμη για το Ευρωπαϊκό

Ρεκόρ κόσμου η Τσέπκοεχ στα 3.000μ στιπλ στο Μονακό (vds)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πρωταθλητής ο ΠΟ Χανίων Τάλως στο ομαδικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.