ΠΟΛΟ

Α1 Γυναικών πόλο: Διπλό του Εθνικού στο Χαλάνδρι

Η ομάδα του Πειραιά επικράτησε 11-9 στη 5η αγωνιστική της β' φάσης

Σημαντικό διπλό πήρε ο Εθνικός επί του Νηρέα στο Χαλάνδρι, με 11-9, στην 5η αγωνιστική της β’ φάσης, του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών στο πόλο.

Το σύνολο του Κώστα Βαμβακάρη μπήκε αποφασισμένο για να κερδίσει τον αγώνα και πήρε σημαντικό προβάδισμα στο πρώτο οκτάλεπτο με 5-0, όμως ο Νηρέας μείωσε τη διαφορά στο ημίχρονο σε 6-3.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο Εθνικός, αύξησε τη διαφορά στην Τρίτη περίοδο και έφτασε στη νίκη με 11-9. Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Τριχά με 5 γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 0-5 , 3-1 , 2-3 , 4-2

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου, Σαφέτη, Μαυρωτά, Κάσσαρη, Τριχά 5, Ξανθοπούλου, Παπαναστασίου 1, Μπόβαλη 1, Παναγιώτη, Δούλη, Κουτέλη 1, Αγγελίδη, Τορνάρου, Μαντουδιώτη, Λάζαρη.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Κώστας Βαμβακάρης): Σωτηρέλη, Λούδη, Λιαπάκη, Τζελέπη 3, Αποστολίδου, Μπίσμπα, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη, Πέττα, ΜακΚι 4, Μπάξτερ 1, Νιαρχάκου 2, Κατσιμπρή 1, Αναγνώστου, Τζούρκα.

Ρωσία – Ελλάδα 17-13: Τρίτη ήττα στα προκριματικά του Europa Cup

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Α1 Γυναικών πόλο: Διπλό του Εθνικού στο Χαλάνδρι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.