ΤΕΝΙΣ

«Χτύπησε» σαν… αστραπή ο Φέντερερ (vid)

Νικώντας τον Βαβρίνκα με 2-1 σετ, στα προημιτελικά του  Western & Southern Open

Ο Ρότζερ Φέντερερ νίκησε τον Σταν Βαβρίνκα με 6-7 (2), 7-6 (6), 6-2 και προκρίθηκε στον ημιτελικό γύρο του Western & Southern Open στο Σινσινάτι.

Η κόντρα των δύο Ελβετών διεκόπη μετά το τέλος του 2ου σετ, εξ αιτίας αστραπών, με τον διαιτητή να στέλνει τους παίκτες στα αποδυτήρια.

Ο αγώνας άρχισε έπειτα από 20 περίπου λεπτά και στο 3ο σετ ο Φέντερερ… χτύπησε σαν αστραπή, μετατρέποντας σε συνοπτικές διαδικασίες το 2-2 σε 6-2, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στα ημιτελικά.

Εκεί θα αντιμετωπίσει τον Βέλγο, Νταβίντ Γκοφάν, που με τη σειρά του επικράτησε του Αργεντινού, Χουάν Μάρτιν Ντελ Πότρο με 7-6 (5), 7-6 (4).

Ρότζερ Φέντερερ: Τοποθετεί τον Τσιτσιπά στους αντικαταστάτες του στην κορυφή

Οριστικό: Τσιτσιπάς και Σάκκαρη δίδυμο στο Χόπμαν Καπ! (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Χτύπησε» σαν… αστραπή ο Φέντερερ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.