ΤΕΝΙΣ

Φέντερερ: Κέρδισε και ελπίζει!

Ο Ρότζερ Φέντερερ επικράτησε 2-0 σετ του Ντομινίκ Τιμ στον πρώτο αγώνα του ATP Finals κι ελπίζει για πρόκριση στην τετράδα

Μετά την ήττα στον πρώτο αγώνα του ATP Finals, ο Ρότζερ Φέντερερ κατάφερε να κερδίσει τον Ντομινίκ Τιμ και ελπίζει για πρόκριση στην τετράδα. Ο Ελβετός επικράτησε με 2-0 σετ (6-2, 6-3) και στο ματς με τον Κέβιν Άντερσον θα πρέπει να κερδίσει για να περάσει.

Ο Άντερσον κέρδισε εν τω μεταξύ τον Κέι Νισικόρι με εντυπωσιακό τρόπο (6-0, 6-1) και έκανε το δύο στα δύο, αλλά η νίκη του Φέντερερ δεν του εξασφαλίζει την πρόκριση.

Θέλει είτε να κερδίσει τον Φέντερερ, είτε να χάσει ο Νισικόρι από τον Τιμ στην 3η αγωνιστική, για να είναι στα ημιτελικά.