ΒΟΛΕΪ

Νικητής ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης σε μάχη 2,5 ωρών!

Μετά από συναρπαστικό αγώνα 2,5 ωρών που είχε εναλλαγές στο σκορ, πάθος και ένταση ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε με 3-2 σετ τον Παμβοχαϊκό και στον πρώτο του αγώνα στο πρωτάθλημα της Volley League σημείωσε και την πρώτη του νίκη.

Μετά από δυνατή μάχη 2,5 ωρών και εναλλαγές στο σκορ ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε με 3-2 σετ τον Παμβοχαϊκό και στον πρώτο του αγώνα στο πρωτάθλημα της Volley League πέτυχε την πρώτη του νίκη.

Ο Παμβοχαϊκός ενώ έχανε 1-0 σετ πήρε προβάδισμα 2-1 σετ χτυπώντας την υποδοχή του Φρίσεν αλλά στη συνέχεια δε μπορούσε να κόψει τον πολύ καλό Γκμίτροβιτς που έδωσε στην ομάδα του Εβρου τη νίκη.

Διακύμανση

1ο σετ: 8-7, 16-12, 21-16, 25-17

2ο σετ: 4-8, 12-16, 16-21, 20-25

3ο σετ: 4-8, 9-16, 14-21, 17-25

4ο σετ: 5-8, 16-14, 21-20, 25-22

5ο σετ: 5-4, 10-16, 12-9, 15-10

*Οι πόντοι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης προήλθαν: 9 άσσοι, 63 επιθέσεις, 13 μπλοκ, 28 λάθη αντιπάλων και του ΓΑΣ Παμβοχαϊκός προήλθαν: 12 άσσοι, 47 επιθέσεις, 7 μπλοκ, 33 λάθη αντιπάλων.

Τα σετ: 3-2 (25-17, 20-25, 17-25, 25-22, 15-10) σε 112΄.

ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μουστακίδης): Στρούγκαρ 4 (1/2 επ., 1 μπλοκ, 2 άσσοι), Γκμίτροβιτς 25 (23/39 επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Φρίσεν 7 (5/11, 1 μπλοκ, 1 άσσος), Τουράνιανιν 11 (7/12, 3 μπλοκ, 1 άσσος), Στίγγας 14 (6/10, 5 μπλοκ, 3 άσσοι), Ριζόπουλος 10 (9/18, 1 μπλοκ, 56% επ., 38%αρ.) / Κοντοστάθης (λ. – 43%υπ., 30%υπ.), Βλαχόπουλος, Χρηστουηλίας 2 (2/5), Νικολακάκης 1 (1 μπλοκ).

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Δεληκώστας): Δημητριάδης 1π. (1/5 επ.), Ολιβέιρα 18 (13/24, 1 μπλοκ, 4 άσσοι, 24%υπ., 12%αρ.), Ρούμπο 8 (5/12, 2 μπλοκ, 1 άσσος), Γκλαντστόουν 17 (10/18, 4 μπλοκ, 3 άσσοι), Ρουμελιώτης 13 (11/13, 2 άσσοι), Ροντρίγκο Αμπράο 9 (7/15, 2 άσσοι, 64%υπ., 33%αρ.) / Παπαδημητρίου (λ. – 66%υπ., 45%αρ.), Κωτσάκης, Τουρνάκης, Δημητούλης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νικητής ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης σε μάχη 2,5 ωρών!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.