ΑΕΚ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Ισοφάριση με κεφαλιά Σιμόες (vid)

Έκανε το 1-1 η Ένωση στο ΟΑΚΑ στην αναμέτρηση ΑΕΚ - Ολυμπιακός, με σκόρερ τον μέσο των γηπεδούχων...

Ένα εντελώς διαφορετικό δεύτερο ημίχρονο στην εξ αναβολής 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΑΕΚ – Ολυμπιακός.

Το πρώτο μέρος της αναμέτρησης ΑΕΚ – Ολυμπιακός δεν είχε πολλά να προσφέρει, με ελάχιστες έως καθόλου φάσεις και ένα παιχνίδι κέντρου.

Σε αντίθεση με το δεύτερο ημίχρονο, όποτε και οι δύο ομάδες ανέβασαν αρκετά τον ρυθμό τους. Αρχικά το έκανε ο Ολυμπιακός και άνοιξε το σκορ στο 57′ με τον Βρουσάι.

Η ΑΕΚ μετά το 0-1 άρχισε να ανεβαίνει και έψαξε την αντίδραση.

Κατάφερε να ισοφαρίσει στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ-κεφαλιά του Σιμόες, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λιβάι Γκαρσία.

Δείτε το γκολ της ισοφαρίσης της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Ισοφάριση με κεφαλιά Σιμόες (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.