ΑΕΚ

ΑΕΚ: Τα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου… κοιμάται

Η ΑΕΚ έχασε χθες ξανά και μάλιστα δεχόμενη 2 γκολ πολύ γρήγορα στο ΟΑΚΑ απέναντι στον ΠΑΟΚ - Ανάλυση για την αμυντική επίδοση της

Η ΑΕΚ έχασε χθες ξανά και μάλιστα δεχόμενη 2 γκολ πολύ γρήγορα στο ΟΑΚΑ απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Μάλιστα, αυτά μπήκαν εις βάρος της ΑΕΚ πολύ γρήγορα στην αρχή του β’ ημιχρόνου. Ενδεικτικό είναι πως στις επτά αγωνιστικές που έχουν διεξαχθεί για τα πλέι οφ της Super League, η Ενωση έχει δεχθεί 5 γκολ στο χρονικό διάστημα μεταξύ του 46ου και του 56ου λεπτού των αναμετρήσεων.

Αρχικά στην Τούμπα, στην πρεμιέρα του μίνι αυτού πρωταθλήματος ο Σφιντέρσκι βρήκε δίχτυα στο 46′ για το 2-1 του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ. Επειτα στον αγώνα κόντρα στον Άρη, στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Η Ενωση ναι μεν πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά τριών τερμάτων αλλά στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56’ δέχθηκε γκολ από τους γηπεδούχους και τον Μαντσίνι.

Στην ήττα στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 2-0, ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους. Την Τετάρτη η ΑΕΚ δέχθηκε δύο γκολ από τον ΠΑΟΚ μέσα σε τρία λεπτά στο ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 47’ και στο 51’ από τους Κρμέντσικ και Σβαμπ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ: Τα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου… κοιμάται», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.