ΑΕΚ

ΑΕΚ: «Τεσσάρα» σε ημίχρονο μετά από 11 χρόνια

Δείτε πότε ήταν η τελευταία βραδιά που η Ένωση δέχθηκε τόσα γκολ σε μόλις 45 λεπτά

Το αήττητο σερί Χιμένεθ κόντρα στον Ολυμπιακό (τρεις νίκες, μια ισοπαλία) σταμάτησε με τον πιο άσχημο τρόπο για την ΑΕΚ.

Έπειτα από 4-1, η Ένωση έφτασε τα πέντε ντέρμπι χωρίς νίκη (3 ισοπαλίες, 2 ήττες). Αν μάλιστα δεν επικρατήσει του Παναθηναϊκού εντός έδας, τότε θα ισοφαρίσει την επίδοση της σεζόν 2012-2013, όπου οι “κιτρινόμαυροι” δεν είχαν νικήσει κανένα ματς κόντρα στους άλλους 3 από τους BIG 4.

Αναφορικά με τα 4 τέρματα που δέχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, μέσα σε 38 λεπτά, ο “Δικέφαλος” δέχεται “τεσσάρα” μέσα σε ένα ημίχρονο για πρώτη φορά έπειτα από τα πλέι οφ της σεζόν 2007-2008.

Τότε, απέναντι στον Παναθηναϊκό, στο “Α. Νικολαΐδης”, η ΑΕΚ είχε δεχθεί 4 γκολ στο πρώτο μισό του ντέρμπι, μειώνοντας μόνο σε 4-1. Από τότε λοιπόν πέρασαν 11 χρόνια.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ: «Τεσσάρα» σε ημίχρονο μετά από 11 χρόνια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.