ΑΕΚ

Ανσαριφάρντ: 2 μήνες μακριά από το γκολ…

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ ξεκίνησε την σεζόν πολύ καλά, με κρίσιμα γκολ και ξελάσπωσε αρκετές φορές την ΑΕΚ στα παιχνίδια της σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ από τις αρχές του 2021 όμως έχει… χάσει την επαφή του με τα δίχτυα…

Η ΑΕΚ πέρασε στα ημιτελικά Κυπέλλου παρά την ήττα από τον Βόλο, αλλά προβληματισμό πέρα από την εμφάνισή της προκαλεί και η δυστοκία που παρουσιάζει εδώ και σχεδόν δύο μήνες ο Καρίμ Ανσαριφάρντ.

Ο Ιρανός σέντερ φορ που σπατάλησε μια πολύ καλή ευκαιρία να «καθαρίσει» την πρόκριση στο δεύτερο ημίχρονο του χθεσινού αγώνα, συμπλήρωσε πλέον έντεκα σερί ματς χωρίς να σκοράρει.

Το τελευταίο του τέρμα είχε σημειωθεί στις 11 Ιανουαρίου και τη νίκη της ΑΕΚ στη Λαμία (0-1). Έκτοτε σε οκτώ ματς για την Super League και τρία για το Κύπελλο δεν έχει βρει δίχτυα. Μέχρι να αρχίσει η περίοδος που είναι «άσφαιρος», ο 30χρονος άσος είχε 9 γκολ σε 22 εμφανίσεις.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ανσαριφάρντ: 2 μήνες μακριά από το γκολ…», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.