ΑΕΚ

Ηττα για την Κ19 της ΑΕΚ από την ΑΕΛ

Η ομάδα Κ19 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-2 από την αντίστοιχη της ΑΕΛ σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2019-20.

Ματς που πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο Αλκαζάρ. Η Λάρισα άρχισε καλύτερα τον αγώνα και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου βρέθηκε να προηγείται με 2-0 από τα γκολ του Χαλάτση στο 28′ και του Πίνακα στο 50′. Η Ενωση, όμως, αντέδρασε και μέσα σε πέντε λεπτά ισοφάρισε με δύο γκολ του αρχηγού Ευθύμη Χριστόπουλου: στο 52′ από κάθετη μπαλιά του Γιάννη Σαρδέλη και στο 55′ με πέναλτι που κέρδισε ο Θεοδόσης Μαχαίρας. Η ΑΕΚ προσπάθησε να κάνει την απόλυτη ανατροπή, όμως στο 92′, κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Χαλάτσης έκανε με σουτ το τελικό 3-2.

ΑΕΚ (Ηλίας Καλοπήτας): Καλούδης, Κάτσικας (45′ Κοσίδης) Καραβίδας, Αρβανίτης, Μαντζουρανάκης (45′ Κώτσιος) Ποζατζίδης (80′ Μάρκου) Τσέλιος (75′ Δημητρίου) Σαρδέλης, Κορομηλάς (55′ Τσαρούχας) Μαχαίρας, Χριστόπουλος.