ΑΕΚ

Καρντόσο: «Δεχόμασταν πολλές εύκολες επιθέσεις»

Μετά το βαρύ 1-3 ο τεχνικός της ΑΕΚ Μιγκέλ Καρντόσο στάθηκε στο γεγονός ότι οι ποδοσφαιριστές του δεν κράτησαν τις θέσεις τους στην επίθεση, όπως χαρακτηριστικά δήλωσε.

Εμφανώς προβληματισμένος παρουσιάστηκε ο Μιγκέλ Καρντόσο μετά την αποκαρδιωτική εμφάνιση της ΑΕΚ απέναντι στην Τραμπζονσπόρ που έφερε βαριά ήττα με 1-3 στο πρώτο παιχνίδι για τα πλέι οφ του Europa League.

Ο Πορτογάλος τεχνικός τόνισε ότι στην επίθεση οι παίκτες του δεν κρατούσαν τις θέσεις τους, με αποτέλεσμα να δέχονται πολλές εύκολες επιθέσεις από τους αντιπάλους τους.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ-Τράμπζονσπορ 1-3: Νύχτα… εφιάλτης

«Δεν συμφωνώ ότι το ματς σήμερα είχε πολλές ομοιότητες με αυτό κόντρα στην Κραϊόβα. Ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες, όμως δεχθήκαμε δύο γκολ από στημένα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ κάναμε κάποιες ευκαιρίες ήρθε και το τρίτο γκολ. Νομίζω ήταν διαφορετικό παιχνίδι το σημερινό. Σίγουρα όμως σε κάποιες στιγμές χάναμε εύκολα τη μπάλα και δεχόμασταν φάσεις. Στην επίθεση δεν κρατήσαμε τις θέσεις μας και αυτό σημαίνει ότι όταν χάναμε τη μπάλα δεχόμασταν εύκολες επιθέσεις από τον αντίπαλο», είπε ο Καρντόσο αμέσως μετά το φινάλε του αγώνα στο ΟΑΚΑ.

Ζήσε το πιο καυτό καλοκαίρι της ζωής σου. Απόκτησε σήμερα το MINI που πάντα ήθελες με όφελος έως €5.000 και προνομιακό επιτόκιο 2,9%* με το πρόγραμμα ALL IN MINI στη Σπανός ΑΕ. Μην αργείς. Οι MINI HOT DAYS διαρκούν για λίγες ημέρες και ισχύουν για περιορισμένο αριθμό ετοιμοπαράδοτων αυτοκινήτων**. Εσύ θα προλάβεις;

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Καρντόσο: «Δεχόμασταν πολλές εύκολες επιθέσεις»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.