ΑΕΚ

Nova: «Δεν τίθεται κανένα θέμα με ΑΕΚ»

Το συνδρομητικό κανάλι ενημέρωσε τον κόσμο...

Θέση για τα όσα ακούγονται τις τελευταίες ώρες περί «μετακόμισης» της ΑΕΚ στην ΕΡΤ, πήρε το συνδρομητικό κανάλι της Nova. Συγκεκριμένα, η Nova ανακοίνωσε επίσημα ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα με την ΑΕΚ.

Τονίζοντας πως οι συνδρομητές του καναλιού θα παρακολουθήσουν κανονικά τους αγώνες των «κιτρινόμαυρων» τη σεζόν 2019-20:

«Οι συνδρομητές της Nova θα συνεχίσουν να παρακολουθούν τους αγώνες της ΑΕΚ και την περίοδο 2019-20, καθώς δεν τίθεται θέμα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της “κιτρινόμαυρης” ΠΑΕ.

Η ΑΕΚ συνεχίζει την προετοιμασία της στην Πολωνία και μετράει αντίστροφα για το πρώτο φιλικό της σεζόν με αντίπαλο την Γκόρνικ Ζάμπρζε, το οποίο οι συνδρομητές της Nova θα έχουν την ευκαιρία να το παρακολουθήσουν την Κυριακή στις 18:00 (Novasports1HD), όπως και όλους τις φιλικούς αγώνες προετοιμασίας που θα δώσουν οι “κιτρινόμαυροι”».

Παράλληλα το συνδρομητικό κανάλι στην ανακοίνωσή της αναφέρει πως έχει εξασφαλίσει και τα δικαιώματα του εντός έδρας ματς του προκριματικού του Europa League:

«Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις των αγώνων της ΑΕΚ θα συνεχιστούν σε… ευρωπαϊκό φόντο, καθώς η Nova έχει εξασφαλίσει τα δικαιώματα της εντός έδρας αναμέτρησης της Ένωσης στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

Βεβαίως, οι συνδρομητές της Nova θα συνεχίσουν να παρακολουθούν τους αγώνες πρωταθλήματος της ΑΕΚ και την περίοδο 2019-20, καθώς δεν τίθεται θέμα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της “κιτρινόμαυρης” ΠΑΕ».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Nova: «Δεν τίθεται κανένα θέμα με ΑΕΚ»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.