ΑΕΛ

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ: Τρίτη και… φαρμακερή, αυτογκόλ ο Περέιρα (vid)

Η ΑΕΛ κατάφερε να μειώσει το σκορ κόντρα στον ΠΑΟΚ, με τον Περέιρα να σημειώνει αυτογκόλ και να γράφει το 1-2 πριν το ημίχρονο. Η ΑΕΛ ήταν η ομάδα που σημείωσε το τρίτο γκολ της βραδιάς κόντρα στον ΠΑΟΚ, με τον Περέιρα να σημειώνει αυτογκόλ. Ειδικότερα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ των «βυσσινί» ο αριστερός οπισθοφύλακας...

Η ΑΕΛ κατάφερε να μειώσει το σκορ κόντρα στον ΠΑΟΚ, με τον Περέιρα να σημειώνει αυτογκόλ και να γράφει το 1-2 πριν το ημίχρονο.

Η ΑΕΛ ήταν η ομάδα που σημείωσε το τρίτο γκολ της βραδιάς κόντρα στον ΠΑΟΚ, με τον Περέιρα να σημειώνει αυτογκόλ.

Ειδικότερα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ των «βυσσινί» ο αριστερός οπισθοφύλακας του Δικεφάλου με κεφαλιά σκόραρε στην εστία της ομάδας του.

Ο Νορβηγός μπακ με αυτό τον τρόπο μείωσε το σκορ για τους γηπεδούχους σε 1-2, στο 39ο λεπτό της συνάντησης.

Μάλιστα, το κερδισμένο κόρνερ προήλθε από λανθασμένη απομάκρυνση του Γιάννη Μιχαιλήδη, που λίγο έλειψε να σκοράρει στην εστία της ομάδας του, με την μπάλα να περνά χιλιοστά από την εστία.

Εκτός αυτού,  στο 11 λεπτό της συνάντησης οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν, έπειτα από ασυνεννοησία στην άμυνα των φιλοξενούμενων, μεταξύ Κρέσπο και Πασχαλάκη.

Θυμίζουμε πως στο 19ο λεπτό ο Τσιγγάρας άνοιξε το σκορ, ενώ ο Κρμέντσικ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του λίγα λεπτά αργότερα.

Δείτε το 1-2 της ΑΕΛ:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΛ – ΠΑΟΚ: Τρίτη και… φαρμακερή, αυτογκόλ ο Περέιρα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.