ΑΡΗΣ BC

Άρης – Λάρισα 69-61: Τελευταίο τεστ πριν τα επίσημα

Φιλική νίκη πριν την έναρξη των επίσημων αγώνων...

Το τελευταίο του φιλικό πριν την έναρξη των επίσημων αγώνων, έδωσε ο Άρης.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης αντιμετώπισε για δεύτερη φορά σε φιλικό ματς τη Λάρισα. Ο Άρης νίκησε με σκορ 69-61, δείχνοντας ότι έχει ακόμη δρόμο καθώς υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης ενόψει της συνέχειας.

Θυμίζουμε οι «κίτρινοι» αντιμετωπίζουν στο πρώτο τους επίσημο ματς τον Ιωνικό, στην Αθήνα, για το Κύπελλο Ελλάδας.

Στη φιλική αναμέτρηση με τη Λάρισα, η οποία έγινε στο «Nick Galis Hall», στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 12-18. Επίσης το ημίχρονο έκλεισε υπέρ της Λάρισας με 33-38.

Στο δεύτερο μέρος ο Άρης άρχισε να αλλάζει την εικόνα του και να μαζεύει τη διαφορά. Κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο στο -2 με σκορ 52-54, μέχρι που έφτασε στη νίκη στο τέλος της τέταρτης περιόδου με 69-61.

Τα δεκάλεπτα: 12-18, 33-38, 52-54, 69-61

ΑΡΗΣ (Σάββας Καμπερίδης): DeCosey 6, Shuler 9(1), Chalmers 14(1), Φλιώνης 5, Milosevic 7(1) , Νετζήπογλου, Σιδηροηλίας 2, Κουζέλογλου 4, Σλαφτσάκης 10, Χαριτόπουλος 2, Σταμάτης 5(1), Dragicevic 5.

ΛΑΡΙΣΑ (Λίνος Γαβριήλ): Brown 14(2), Goodwin 10, Κώττας, Webb 5(1), Καμάρας, Smith 10(2), Καμπερίδης 4, Μούρτος 1, Roy 2, Σπυρόπουλος 2, Παπαδάκης 13(3).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης – Λάρισα 69-61: Τελευταίο τεστ πριν τα επίσημα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.