ΑΡΗΣ

Άρης – ΠΑΟΚ 1-0: Έτσι κέρδισε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης (vids)

«Κιτρινόμαυρο» βάφτηκε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, μεταξύ Άρη και ΠΑΟΚ στο «Κλ. Βικελίδης», με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 1-0. Παιχνίδι γεμάτο ένταση ήταν το τοπικό ντέρμπι μεταξύ Άρη και ΠΑΟΚ, με τους «κιτρινόμαυρους» να πανηγυρίζουν τελικά το τρίποντο. Από την άλλη πλευρά, οι άνθρωποι του Δικεφάλου «φωνάζουν» για την διαιτησία του Ολλανδού...

«Κιτρινόμαυρο» βάφτηκε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, μεταξύ Άρη και ΠΑΟΚ στο «Κλ. Βικελίδης», με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 1-0.

Παιχνίδι γεμάτο ένταση ήταν το τοπικό ντέρμπι μεταξύ Άρη και ΠΑΟΚ, με τους «κιτρινόμαυρους» να πανηγυρίζουν τελικά το τρίποντο.

Από την άλλη πλευρά, οι άνθρωποι του Δικεφάλου «φωνάζουν» για την διαιτησία του Ολλανδού διαιτητή της αναμέτρησης, Ναϊχάους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με δοκάρι του Μπρούνο Γκάμα για τους γηπεδούχους, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, στο δεύτερο λεπτό της συνάντησης.

Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, σε ένα παιχνίδι με πολλές μονομαχίες και ένταση. Τελικά, ο Άρης ήταν αυτός που ευτύχησε να σημειώσει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Συγκεκριμένα, ο Μπερτόλιο κέρδισε το πέναλτι από τον Πασχαλάκη και ο Γκάμα το μετέτρεψε σε γκολ για το 1-0 του Άρη. Οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν τα έντονα παράπονά τους για την συγκεκριμένη φάση.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες έψαξαν το γκολ, με τον ΠΑΟΚ να χάνει με τραυματισμό τον Ουαγκέ. Ο νεαρός αμυντικός στο 60ο λεπτό, σε μία υπερπροσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα από την γραμμή του τέρματος του Πασχαλάκη, έπεσε πάνω στο δοκάρι.

Ο ΠΑΟΚ στο 70ο λεπτό κέρδισε πέναλτι, από μαρκάρισμα του Σούντγκρεν πάνω στον Τζόλη. Το VAR τελικά αποφάσισε τον μη καταλογισμό του, προκαλώντας τις αντιδράσεις των ποδοσφαιριστών του Δικεφάλου.

Νέα ένταση και νέες «φωνές» από τον πάγκο των «ασπρόμαυρων» που θεώρησαν πως υπήρξε πέναλτι στην τελευταία φάση, έπειτα από χέρι του Μπαγκαλιάνη.

Με το σφύριγμα της λήξης όλοι οι παίκτες του Άρη έγιναν ένα «κουβάρι» και πανηγύρισαν έξαλλα τη νίκη, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις τις σπουδαίας αναμέτρησης

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης – ΠΑΟΚ 1-0: Έτσι κέρδισε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.