ΑΡΗΣ

Νίκησε τη Βίλεμ στο 88′ ο Άρης

Με γκολ του Ματέο Γκαρσία η ομάδα του Πάκο Ερέρα επικράτησε 1-0

Με γκολ του Ματέο Γκαρσία στο 88ο λεπτό, ο Άρης επικράτησε 1-0 της Βίλεμ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη το Σάββατο (4/8).

Ελάχιστες ώρες μετά το φιλικό με την Ντεν Χάαχ, οι “κίτρινοι” πήραν ακόμη μία νίκη, την τέταρτη σε ισάριθμες αναμετρήσεις σε Βέλγιο και Ολλανδία.

Ο Πάκο Ερέρα δοκίμασε αρχικά διάταξη 4-4-2 με προωθημένους τους Διαμαντόπουλο και Μιλούνοβιτς, απειλήθηκε σε δύο περιπτώσεις στο πρώτο τέταρτο, ενώ στο 27′ και το 40′ ήταν η σειρά του να χάσει ευκαιρίες.

Το 4-3-3 του β’ ημιχρόνου αποδείχθηκε πιο λειτουργικό για τον Άρη, ο οποίος πλησίασε στο γκολ στο 51′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλούνοβιτς, στο 72′ με τον Ντιγκινί και στο 83′ με τον Γκαρσία.

Τελικά, έπειτα από φάση διαρκείας στο 88ο λεπτό, ο Ναζλίδης έχασε κλασική ευκαιρία από κοντινή θέση, αλλά ο Γκαρσία μπήκε στη φάση και χάρισε τη νίκη στους “κίτρινους”.

ΒΙΛΕΜ: Βέλενροϊτερ (46’ Γουντ), Λέβις, Χέερκενς, Λίφτινκ (46’ Παλάσιος), Σολ, Κρουξ, Κρόουλι, Ντάνκερλουι, Σαντίκι, Μακ Γκάρι (46’ Ακαϊνάκ), Λόουερς (46’ Βελικόνια).

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σόουζα, Βελέθ (65’ Δεληζήσης), Ιντζόγλου (74’ Σταμπουλίδης), Παυλίδης (59’ Κολάσο), Μιλούνοβιτς (59’ Γκαρσία), Μενέντεθ, Διαμαντόπουλος (59’ Ναζλίδης), Ματίγια (59’ Μπάσα), Βαλεριάνος (59’ Ντιγκινί), Κωνσταντινίδης (46’ Τζανακάκης).

Στον σωστό δρόμο ο Άρης

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκησε τη Βίλεμ στο 88′ ο Άρης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.