ΑΡΗΣ

ΠΑΟΚ – Άρης: Ο Μάνος κάνει το 0-2 στο ντέρμπι (vid)

Ο Άρης προηγείται του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της αγωνιστικής με 0-2, με τον Μάνο να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-2 κόντρα στον Άρη, με τον Μάνο να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του. Θυμίζουμε πως ο Φακούντο Μπερτόγλιο άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο του...

Ο Άρης προηγείται του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της αγωνιστικής με 0-2, με τον Μάνο να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-2 κόντρα στον Άρη, με τον Μάνο να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του. Θυμίζουμε πως ο Φακούντο Μπερτόγλιο άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι σε μια γρήγορη αντεπίθεση ευτύχησαν να σκοράρουν για δεύτερη φορά στο ντέρμπι. Ο Μπρούνο Γκάμα πήρε τη μπάλα από το κέντρο, έκανε την ντρίπλα στον Ίνγκασον και σούταρε, με τον Ζίβκοβιτς να διώχνει σε πρώτη φάση.

Από την απόκρουσή του επωφελήθηκε ο Μάνος, που «εκτέλεσε« για το 0-2 των «κιτρινόμαυρων» στην Τούμπα, βάζοντας γερά θεμέλια για τη νίκη, στο 69ο λεπτό.

Στο 33ο λεπτό ο Ροντρίγκο έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά. Ο Σβάαμπ βρήκε τον Κρμέντσικ, αλλά ο φορ των γηπεδούχων δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, από πλεονεκτική θέση, με γυριστό σουτ.

Στο 53ο λεπτό του ντέρμπι στην Τούμπα, ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς απείλησε την εστία του Μπουσέ με μια φαλτσαριστή εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση.

Θυμίζουμε πως ο Χρήστος Τζόλης έμεινε εκτός αποστολής την τελευταία στιγμή, λόγω ίωσης και στομαχικών διαταραχών.

Δείτε το δεύτερο γκολ της αναμέτρησης:

Η ευκαιρία με τον Ζίβκοβιτς:

Παρακολουθείστε το LIVE της αναμέτρησης

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – Άρης: Ο Μάνος κάνει το 0-2 στο ντέρμπι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.