ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Νίκησε και τη Χάποελ ο Αστέρας

Οι Αρκάδες πέτυχαν και τρίτη νίκη στην Πολωνία, επικρατώντας της ισραηλινής ομάδας με 2-1 – Τα γκολ πέτυχαν οι Μανιάς με πέναλτι και Τσιλιανίδης

Το τρία στα τρία έκανε στην Πολωνία ο Αστέρας Τρίπολης, που επικράτησε και στο τελευταίο του φιλικό, αυτή τη φορά με αντίπαλο την Χάποελ Ραανανά με 2-1.

Σκόρερ για τους Αρκάδες χρίστηκαν οι Μανιάς με πέναλτι στο 31’ και Τσιλιανίδης με πλασέ στο 49’, ενώ οι Ισραηλινοί προηγήθηκαν στο 26’.

Ο Σάββας Παντελίδης αυτή τη φορά ξεκίνησε με την περσινή βασική ενδεκάδα και αντί του Τόνσο που δεν υπάρχει, έβαλε ως δεκάρι τον Ρόλε. Σε γενικές γραμμές το πλάνο λειτούργησε καλά, αν και χρειάζεται ακόμη πολύ δουλειά. Η Χάποελ ήταν καλύτερη στα πρώτα λεπτά πήρε δικαίως το προβάδισμα.

Στη συνέχεια, όμως, ο Αστέρας αντέδρασε και ισοφάρισε αρχικά με το πέναλτι του Μανιά στο 31’, ενώ πήρε προβάδισμα με τον Τσιλιανίδη στο 49’.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η εικόνα χάλασε, αφενός λόγω των πολλών αλλαγών κι αφετέρου λόγω της έντονης βροχόπτωσης στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Ρόλε, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Παπαδόπουλος, Βαλιέντε, Δουβίκας, Ανχελ Μαρτίνεθ, Μπελόκ, Μπαστιάνος, Χριστόπουλος, Ματρικάρντι, Τζίμας, Κουμαντέι.

Προσφυγή του Αστέρα κατά Παναθηναϊκού λόγω Κουρμπέλη

Δεν ανησυχούν στον Αστέρα Τρίπολης για την ευρωπαϊκή συμμετοχή

Οι πρώτες σκέψεις του Παντελίδη

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκησε και τη Χάποελ ο Αστέρας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.