ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης: Ο Γκόμεζ ανοίγει το σκορ με τη…δεύτερη (vid)

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ στο παιχνίδι της Τούμπας με τον Αστέρα Τρίπολης. Ένα πέναλτι που χρειάστηκε να επαναληφθεί. Στη πρώτη προσπάθεια ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης απόκρουσε την μπάλα.

Στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ παραχώρησε πέναλτι στον Αστέρα Τρίπολης. Ο Στέφαν Σβαμπ σε απρόσεκτο μαρκάρισμα εντός περιοχής ανέτρεψε τον αντίπαλό του.

Ο Γκόμεζ ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Πασχαλάκης είχε…απάντηση, αποκρούοντας την μπάλα. Όμως, αποφασίστηκε επανάληψη του πέναλτι, καθώς ο Έλληνας τερματοφύλακας δεν βρισκόταν πάνω στη γραμμή του τέρματος.

Με τη δεύτερη προσπάθεια, ο Γκόμεζ άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1, με τον Πασχαλάκη να βρίσκει τη γωνία της εκτέλεσης, αλλά να μην μπορεί να «σώσει» για δεύτερη φορά το δικέφαλο.

Λέο Μάτος: Τα παιδιά των ακαδημιών του στη Βραζιλία, φοράνε φανέλες του ΠΑΟΚ (pic)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης: Ο Γκόμεζ ανοίγει το σκορ με τη…δεύτερη (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.