ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Παράσχος: «Θα βασανιστούμε μέχρι το τέλος»

Όλα όσα είπε ο τεχνικός των Αρκάδων για το ματς με τον Λεβαδειακό

Σκασμένος ο Γιώργος Παράσχος μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Λεβαδειακό.

Ο τεχνικός των Αρκάδων στάθηκε στις αρκετές χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του και αναφέρθηκε στην ανάγκη απόκτησης βαθμών στα δύο προσεχή εκτός έδρας ματς.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Αστέρα στη συνέντευξη Τύπου:

«Δυστυχώς σε ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι και με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον δεν μπορέσαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς.

Ενώ δημιουργήσαμε πάρα πολλές φάσεις και στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο δυστυχώς έχουμε μια κακοδαιμονία που δεν μπορούν και τα παιδιά να βοηθήσουν.

Να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ. Να λυθούν τα πόδια τους. Να παίξουν πιο άνετα. Δυστυχώς κυνηγούσαμε από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, το γκολ.

Σίγουρα όσο περνούσε ο χρόνος δεν είχαμε καθαρό μυαλό, ενώ μπορούσαμε σε πάρα πολλές φάσεις και ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο αντί να κάνουμε πάσες, να κάνουμε σουτ.

Οι σέντρες μας ήταν με κλειστά τα μάτια και δε μπορούσαμε να σημαδέψουμε κανέναν. Και έτσι φτάσαμε στο 0-0.

Σίγουρα θα βασανιστούμε μέχρι το τέλος. Εχουμε δύο παιχνίδια εκτός έδρας που θα πρέπει τουλάχιστον εκεί να πάρουμε κάτι».

Για το αν στο ημίχρονο είπε στους παίκτες του να είναι πιο αποτελεσματικοί στις φάσεις:

«Αυτό είναι θέμα ικανότητας. Από εκεί και πέρα αν θα μπορούσε ο προπονητής να φτάσει σε αυτό το σημείο να μπει στο μυαλό του κάθε παίκτη και να του έλεγε αν θα πρέπει να κάνει σουτ ή πάσα, τότε είναι ο Θεός.

Δεν μπορώ να μπω στο μυαλό του κάθε ποδοσφαιριστή. Μπορώ να πω τα παιδιά πως μπορούν να φτάσουν στην αντίπαλη περιοχή.

Για το αν θα πρέπει να δώσει πάσα, ή να κάνει σουτ είναι στο δικό τους μυαλό. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

Γι’ αυτό υπάρχουν και οι σκόρερ, οι οποίοι πληρώνονται αδρά για να βάζουν γκολ σε δύο φάσεις.

Από τη στιγμή που οι δικοί μας χρειάζονται είκοσι τελικές για να βάλουμε ένα γκολ, που σήμερα κάναμε τόσες τελικές και δεν βάλαμε κανένα, δεν μπορώ να σας πω κάτι διαφορετικό.

Τι να πει ο προπονητής».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παράσχος: «Θα βασανιστούμε μέχρι το τέλος»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.