ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Ράσταβατς: «Θετικό αποτέλεσμα, μας αφήνει ελπίδες»

Ο Μίλαν Ράσταβατς μίλησε για θετικό αποτέλεσμα μετά το 1-1 του Αστέρα Τρίπολης για το Κύπελλο - Τι είπε ο προπονητής των Αρκάδων μετά το ματς

Ο Μίλαν Ράσταβατς μίλησε για θετικό αποτέλεσμα μετά το 1-1 του Αστέρα Τρίπολης για το Κύπελλο.

Στην ισοπαλία του Αστέρα Τρίπολης με την ΑΕΚ στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδας αναφέρθηκε ο Μίλαν Ράσταβατς, με τον τεχνικό των Αρκάδων να υποστηρίζει πως είναι θετικό αποτέλεσμα που αφήνει ελπίδες πρόκρισης στην ομάδα του.

Αναλυτικά όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου ο Μίλαν Ράσταβατς:

«Ηταν ένα πρώτο ημίχρονο που είχε πολλά. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος από αυτά. Θεωρώ ότι είναι ένα αποτέλεσμα θετικό για εμάς. Στην Αθήνα για το πρωτάθλημα ήμασταν κοντά σε μια ισοπαλία, σήμερα ήμασταν κοντά σε μια νίκη. Μας αφήνει ελπίδες το αποτέλεσμα. Είχαμε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουμε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν τόση μεγάλη συμμετοχή στα προηγούμενα ματς και είχαν καλή απόδοση. Στο πρώτο ημίχρονo είχαμε πρόβλημα στις μπαλιές του αντιπάλου στα πλάγια όμως διορθώσαμε την αδυναμία στην ανάπαυλα. Είναι δύσκολο να ελέγξεις ολόκληρο το παιχνίδι απέναντι στην ΑΕΚ. Θέλαμε να έχουμε τα δικά μας διαστήματα και σ’ αυτά να δημιουργήσουμε κάτι. Ηταν ένα όμορφο παιχνίδι και για όσους το παρακολούθησαν και για μας μια εισαγωγή σε μια περίοδο με πολλούς αγώνες», είπε αρχικά.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 1-1: Το πάνω χέρι πήρε η ΑΕΚ ενόψει ΟΑΚΑ

Για το αν η απόδοση της ομάδας επηρεάστηκε από τη φάση του πέναλτι της ΑΕΚ: «Πάντα επηρεάζεσαι από ένα πέναλτι αλλά αυτό πρέπει να είναι στιγμιαίο. Αλλάζει η ψυχολογία της ομάδας γιατί αλλάζει και το αποτέλεσμα όπως είδαμε στη συγκεκριμένη περίπτωση. Σφυρίχθηκε κι αυτό δεν αλλάζει. Εμείς έπρεπε να συνεχίσουμε τη δουλειά μας όπως και κάναμε».

Για τους παίκτες που πήραν ευκαιρία σήμερα: «Το πρόγραμμα των αγώνων είναι δύσκολο. Υπάρχουν πολλά συνεχόμενα παιχνίδια οπότε οι παίκτες θα πάρουν ευκαιρίες, όπως έγινε σήμερα. Αυτό είναι καλό γιατί με βάζουν σε μια πίεση στο να απoφασίσω το ποιοι θα παίξουν. Αυτό είναι καλό για εκείνους αλλά και για την ομάδα. Είμαι χαρούμενος για την εξέλιξη των παιδιών».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Καρέρα: «Στα κόρνερ να δίνουμε κατευθείαν την μπάλα…»