VAR: Φωτογραφία με τον Μάνταλο να καλύπτεται στο 2-2!

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον ΠΑΟΚ, κάνοντας υπερπροσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο - Η φωτογραφία με το ακυρωθέν γκολ από το VAR

VAR: Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον ΠΑΟΚ, κάνοντας υπερπροσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο.

Ομως έχει να παραπονιέται έντονα για όσα έκανε ο Ελβετός διαιτητής στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ.

Τα παράπονα για τη διαιτησία του Ελβετού από την πλευρά της Ένωσης πολλά. Ιδιαίτερα όμως στο ακυρωθέν γκολ του Μάνταλου στο β’ ημίχρονο όταν ισοφάρισε αρχικά σε 2-2, αλλά το τέρμα δεν μέτρησε. Και αυτό διότι κυκλοφορεί στα social media φωτογραφία με τον Μάνταλο να καλύπτεται!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-2: Ματσάρα στο ΟΑΚΑ και όλα… στη μέση!

Στη φάση αυτή, ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR και ακύρωσε το γκολ. Αλλά οι εικόνες που είδε δεν έδειξαν όλη την… αλήθεια από όσα είδε ο διαιτητής στο VIDEO ASSISTANT REFERRE. Ο Μάνταλος καλύπτεται από τον παίκτη του ΠΑΟΚ που βρίσκεται στο τοίχος κι αυτό φαίνεται ξεκάθαρα από την παρακάτω εικόνα.

Κάτι που βεβαίως πρέπει να αποσαφηνιστεί και να ξεκαθαριστεί, καθώς αποτελεί κραυγαλέο λάθος αν όντως υπάρχει παίκτης εκεί!

Η φωτογραφία με την εικόνα του VAR

Η Ενωση φωνάζει για τα σφυρίγματα του διαιτητή σε φάουλ και κίτρινες. Και παράλληλα, θεωρούν στην ΠΑΕ ΑΕΚ ότι ο ρέφερι δεν αντιμετώπισε τις δύο ομάδες με τον ίδιο τρόπο. Προκαλώντας έντονο εκνευρισμό στους παίκτες, το προπονητικό τιμ και τον κόσμο.

Λίγο μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Βασίλης Δημητριάδης αντίκρισε την κίτρινη κάρτα από τον Ελβετό διαιτητή. Ο παλαίμαχος φορ είχε πολλά παράπονα από τον Κλόσνερ και του είπε χαρακτηριστικά «μόνο δύο φάουλ» για την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο. Χαρακτηριστικό είναι ότι στο πρώτο μέρος τα φάουλ ήταν 11-2.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «VAR: Φωτογραφία με τον Μάνταλο να καλύπτεται στο 2-2!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.