ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Ατρόμητος: Οριστικά με τη Ντουνάιτσκα στην Ευρώπη

Τη σλοβακική ομάδα θα αντιμετωπίσουν οι Περιστεριώτες

Η Ντουνάιτσκα Στρέντα έκανε την ανατροπή στην παράταση κόντρα στην Κρακόβια, πήρε το πολύτιμο 2-2, προκρίθηκε στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League και είναι αυτή που θα αντιμετωπίσει ο Ατρόμητος.

Η Κρακόβια υποδέχτηκε την Ντουνάιτσκα Στρέντα, λοιπόν, για τον 1ο προκριματικό γύρο, έχοντας το προβάδισμα μετά το 1-1 εκτός έδρας στην πρώτη αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι μάλιστα άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με πανέμορφο γκολ του Λόπες έξω από την περιοχή.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Κόνορ (47′), που με βολίδα μέσα από την περιοχή έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί, η Ντουνάισκα κατάφερε να πετύχει το 2-1 και παρά το ότι ισοφαρίστηκε σε 2-2 στο 122′, πήρε την πρόκριση στα εκτός έδρας γκολ.

Η ομάδα της Σλοβακίας θα αντιμετωπίσει στον 2ο προκριματικό γύρο τον Ατρόμητο με το πρώτο παιχνίδι να διεξάγεται στην Σλοβακία στις 25 Ιουλίου ενώ το δεύτερο θα πραγματοποιηθεί στο Περιστέρι την 1η Αυγούστου.

Φυσικά, στόχος για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου είναι η πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης και η όσο το δυνατόν καλύτερη ευρωπαϊκή πορεία, με την πρόκληση για το σύνολο του Έλληνα προπονητή να είναι μεγάλη. Ο Ατρόμητος δεν έχει να φοβηθεί τίποτα από την Ντουνάισκα και θα τα δώσει όλα για πρόκριση…

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος: Οριστικά με τη Ντουνάιτσκα στην Ευρώπη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.