A1 Γυναικών-Α2 Ανδρών: Το πρόγραμμα της ημέρας


Νίκος Μπουρλάκης

A1 Γυναικών-Α2 Ανδρών: Το πρόγραμμα της ημέρας


Υπάρχει δράση την Τετάρτη (7/4) τόσο στην Α1 Γυναικών με πλήρη αγωνιστική αλλά και στην Α2 Ανδρών με δύο εξ αναβολής αναμετρήσεις.

Η Α1 Γυναικών συνεχίζεται με τις αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

13.30 ΟΑ Χανίων-ΠΑΣ Γιάννινα (Μπούκας-Παπαδόπουλος Χ.-Γεράνιος)

14.00 ΠΑΟΚ-Ελευθερία Μοσχάτου (Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου-Χατζημπαλίδης)

18.00 Ολυμπιακός-Εσπερίδες Καλλιθέας (Καρακωνσταντόπουλος-Ορφανός Εμ.-Αυγερινός Ιωάν.)

19.30 Παναθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Τεφτίκης-Κούλης Χ.-Καλογριάς)

Ρεπό έχουν η Νίκη Λευκάδας και η ΕΦΑΟΖ

Η βαθμολογία

1.Ολυμπιακός 11

2Παναθηναϊκός 11

3.ΟΑ Χανίων 11

4.ΠΑΟΚ 10

5.ΠΑΣ Γιάννινα 9

6.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 9

7.Νίκη Λευκάδας 8

8.Εσπερίδες 7

9.Δάφνη Αγ. Δημ. 6

10.Ελευθερία Μοσχ. 5

*Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΟΑ Χανίων, ΠΑΟΚ, Εσπερίδες και ΕΦΑΟ Ζωγράφου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Δάφνη Αγίου Δημητρίου, ΠΑΣ Γιάννινα και Ελευθερία Μοσχάτου δύο.

**Κρόνος Αγίου Δημητρίου και Σπόρτιγκ αποσύρθηκαν από το πρωτάθλημα

Διαβάστε ΕΔΩ τον τρόπο διεξαγωγής του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών

Α2 Ανδρών: Δύο εξ αναβολής αγώνες

Η Καρδίτσα υποδέχεται τον Αμύνα ενώ ο Πανερυθραϊκός τον Φίλιππο Βέροιας σε εξ αναβολής αναμετρήσεις για την 1η και την 2η αγωνιστική της Α2.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Πέρασε το Παγκράτι από την Καβάλα

Το πρόγραμμα

17:00      Καρδίτσα- Αμύντας (Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ)

17.00 Πανερυθραϊκός-Φίλιππος Βέρ. (Παντελίδης-Καρακάσης-Τσακιράκη)

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1.Παγκράτι 5-1 (468-454) 11

2.Απόλλωνας Πάτρας 4-1 (406-344) 9

3.Ελευθερούπολη 3-2 (413-379) 8

4.Καρδίτσα 3-2 (397-388) 8

5.Ολυμπιακός Β’ 3-1 (357-311) 7

6.Μαρούσι 3-1 (328-310) 7

7.Οίακας Ναυπλίου 2-2 (285-307) 6

8.Τρίτωνας 2-2 (311-332) 6

————————————–

9.Δάφνη Δαφνίου 1-4 (350-370) 6

10.Καβάλα 0-6 (417-493) 6

11.Ψυχικό 2-1 (219-211) 5

12.Πανερυθραϊκός 1-2 (224-219) 4

13.Αμύντας 0-3 (177-231) 3

14.Φίλιππος Βέροιας 0-1 (69-72) 1

* Ο Κόροιβος και το Αγρίνιο δήλωσαν αδυναμία να συνεχίσουν στο πρωτάθλημα.

* Στο 2ο γύρο θα συνεχίσουν οι ομάδες που θα τερματίσουν στις πρώτες οκτώ θέσεις της βαθμολογίας.

* Ο Φίλιππος Βέροιας έχει τέσσερις αγώνες λιγότερους. Ο Αμύντας έχει δύο αγώνες λιγότερους. Το Ψυχικό, ο Πανερυθραϊκός, η Καρδίτσα, ο Τρίτωνας, το Μαρούσι, ο Ολυμπιακός, η Ελευθερούπολη και ο Οίακας Ναυπλίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Αναλυτικά οι 5 αγώνες που εκκρεμούν και πότε έχουν οριστεί: Φίλιππος Βέροιας – Ψυχικό (3η αγωνιστική, 14/4, 17:00), Μαρούσι – Φίλιππος Βέροιας (4η αγωνιστική, 21/4, 17:00), Ολυμπιακός – Ελευθερούπολη (4η αγωνιστική, 21/4, 17:00), Φίλιππος Βέροιας – Αμύντας (5η αγωνιστική, 28/4, 17:00), Οίακας Ναυπλίου – Τρίτωνας (5η αγωνιστική, 28/4, 17:00).

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 10/4)

Φίλιππος Βέροιας – Ολυμπιακός

Παγκράτι – Απόλλωνας Πάτρας

Ελευθερούπολη – Τρίτωνας

Καρδίτσα – Οίακας Ναυπλίου

Πανερυθραϊκός – Δάφνη Δαφνίου

Ψυχικό – Αμύντας

Ρεπό: Καβάλα και Μαρούσι

Εγγραφείτε στο Ειδήσεις, νέα, παρασκήνια από το Sportime μέσα από το Google news