Με τον πρώτο γύρο της φετινής Α2 Ανδρών να ολοκληρώνεται το περασμένο Σάββατο (29/5) με την εξ αναβολής αναμέτρηση ανάμεσα στους πρωτοπόρους Ολυμπιακό Β’ και Απόλλωνα Πάτρας, η ΕΟΚ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του Β’ Γύρου.

Παρακάτω σας έχουμε επισημάνει και τα ντέρμπι που θα κρίνουν πολλά για την άνοδο από την Α2 Ανδρών στην Basket League.

Αναλυτικά το νέο πρόγραμμα:

1η αγωνιστική (2/6, 17:00)

Καρδίτσα-Ολυμπιακός

Απόλλων Π.-Παγκράτι

Μαρούσι-Αμύντας

Πανερυθραϊκός-Ελευθερούπολη

2η αγωνιστική (5/6, 17:00)

Καρδίτσα-Πανερυθραϊκός

Αγ. Θωμά Μαρούσι-Ελευθερούπολη

Απόλλων Π.-Αμύντας

Ολυμπιακός-Παγκράτι

3η αγωνιστική (9/6, 17:00)

Ολυμπιακός-Αμύντας

Ελευθερούπολη-Απόλλων Π.

Μαρούσι-Πανερυθραϊκός

Παγκράτι-Καρδίτσα

4η αγωνιστική (12/6, 17:00)

Καρδίτσα-Μαρούσι

Πανερυθραϊκός-Απόλλων Π.

Ελευθερούπολη-Ολυμπιακός

Αμύντας-Παγκράτι (18:00)

5η αγωνιστική (16/6, 17:00)

Πανερυθραϊκός-Ολυμπιακός

Μαρούσι-Απόλλων Π.

Ελευθερούπολη-Παγκράτι

Αμύντας-Καρδίτσα

6η αγωνιστική (19/6, 17:00)

Καρδίτσα-Απόλλων Π.

Μαρούσι-Ολυμπιακός

Παγκράτι-Πανερυθραϊκός

Ελευθερούπολη-Αμύντας

7η αγωνιστική (23/6)

Απόλλων Π.-Ολυμπιακός

Πανερυθραϊκός-Αμύντας

Παγκράτι-Μαρούσι

Καρδίτσα-Ελευθερούπολη

Αναλυτικά τα ντέρμπι του Β’ Γύρου:

1η αγωνιστική

Μαρούσι- Αμύντας (2/6- 17:00)

Πανερυθραϊκός-Ελευθερούπολη (2/6- 17:00)

2η αγωνιστική

Μαρούσι- Ελευθερούπολη (5/6- 17:00)

Απόλλων Πατρών- Αμύντας (5/6- 17:00)

3η αγωνιστική

Ολυμπιακός- Αμύντας (9/6- 17:00)

Ελευθερούπολη- Απόλλων Πατρών (9/6- 17:00)

4η αγωνιστική

Πανερυθραϊκός- Απόλλων Πατρών (12/6- 17:00)

Ελευθερούπολη-Ολυμπιακός (12/6- 17:00)

5η αγωνιστική

Πανερυθραϊκός-Ολυμπιακός (16/6- 17:00)

Μαρούσι-Απόλλων Πατρών (16/6- 17:00)

6η αγωνιστική

Μαρούσι-Ολυμπιακός (19/6- 17:00)

Ελευθερούπολη-Αμύντας (19/6- 17:00)

7η αγωνιστική

Απόλλων Π.-Ολυμπιακός (23/6- 17:00)

Πανερυθραϊκός-Αμύντας (23/6- 17:00)

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Ολυμπιακός 11-2 (1074-882) 24

2. Απόλλωνας Πάτρας 11-2 (1032-864) 24

3. Μαρούσι 9-4 (1088-978) 22

4. Πανερυθραϊκός 9-4 (1034-941) 22

5. Ελευθερούπολη 9-4 (1034-972) 22

6. Αμύντας 9-4 (932-919) 22

7. Παγκράτι 8-5 (1051-986) 21

8. Καρδίτσα 7-6 (999-948) 20

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:  Και ο Γαλατσόπουλος πανηγυρίζει και θριαμβολογεί…