Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Τρίτωνας- Ψυχικό 94-58: Σε πέμπτο αγώνα θα κριθεί η άνοδος

Πολύ εύκολα ο Τρίτωνας επικράτησε του Ψυχικού και ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά των πλέι οφ γα την άνοδο στην Basket League.

Πολύ εύκολα ο Τρίτωνας επικράτησε 94-58 του Ψυχικού και ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά των πλέι οφ γα την άνοδο στην Basket League.

Τα προγνωστικά επιβεβαιώθηκαν, ο Τρίτωνας εκμεταλλεύτηκε την πανίσχυρη έδρα του και διέλυσε το Ψυχικό οδηγώντας τη σειρά σε τελικό.

Πλέον ο Τρίτωνας και το Ψυχικό θα λύσουν τις διαφορές τους την Τετάρτη (1/6-17:00) στην έδρα του τελευταίου. Δεν θα υπάρξει επιστροφή απ’ αυτόν τον αγώνα καθώς ο νικητής θα ακολουθήσει την Καρδίτσα στην Basket League.

Ο αγώνας στο κλειστό του Στρέφη δεν αντέχει σε κριτική. Μετά από το αρχικό 7-11 στο 5’ ήταν ένας διαρκής μονόλογος για την ομάδα του Τρίτωνα. Πρώτα με σερί 13-0 έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο 20-11. Ακολούθως το σερί ανέβηκε στο 16-0 (και το σκορ στο 23-11) και όλα τελείωσαν.

Με τον Δημάκο να δίνει ρεσιτάλ, ο Τρίτωνας είχε διαφορά ασφαλείας που ξεπέρασε τους 20 πόντους από νωρίς (το ημίχρονο έληξε στο 46-26). Το Ψυχικό δε μπορούσε να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων που με συνοπτικές διαδικασίες έφτασε στη νίκη.

Την Τετάρτη (1/6) θα έχουμε στο Ψυχικό τον τελευταίο αγώνα της σειράς των πλέι οφ για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Τα δεκάλεπτα: 20-11, 46-26, 73-41, 94-58

ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Καραμαλέγκος 4, Μανόιλοβιτς 8, Θεοδώρου 8, Αντωνάκης 5, Οκονομόπουλος, Μάντζαρης 14, Παπαδημητρίου 14, Γκίκας, Δρίτσας 6, Σαρλής, Μελισσαράτος 13, Δημάκος 22

ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Κουκάς 5, Κουφόπουλος 3, Παπανικολάου 10, Πολυτάρχου 14, Μαλέλης 3, Μαρίνος, Ρίκετς 2, Αθανασούλας 9, Αναγνωστόπουλος, Ματαλιωτάκης 5, Ιορδάνου 7

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά του αγώνα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τρίτωνας- Ψυχικό 94-58: Σε πέμπτο αγώνα θα κριθεί η άνοδος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.