ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Χατάι – Ολυμπιακός 71-55: Ανταγωνιστικός μόνο για 10 λεπτά

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την εκτός έδρας ήττα 71-55 από την τουρκική Χατάι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Euroleague Γυναικών, παραμένοντας τελευταίος και χωρίς νίκη στον 2ο όμιλο.

Οι παίκτριες του Γιώργου Παντελάκη ουσιαστικά στάθηκαν ανταγωνιστικές μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 16-15. Η τουρκική ομάδα ξέφυγε στο σκορ από το δεύτερο δεκάλεπτο, επιβάλλοντας το ρυθμό της.

Το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα της Κατερίνας Χατζηδάκη να είναι στο +13 (41-28), ενώ η εικόνα δεν άλλαξε στη συνέχεια, με τις νταμπλούχες Ελλάδας να γνωρίζουν την 4η ήττα τους σε ισάριθμες αγωνιστικές, τη στιγμή που η Χατάι μετράει ρεκόρ 2-2.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 41-28, 56-42, 71-55.

Χατάι (Χατζηδάκη): Αϊντίν 2, Γκάγιτς 5,mΤζόουνς 4 , Πάρις 9 , Σνίτσινα 10, Αμπντελκαντέρ 21, Τ Τζόνσον 17, Κοκσάλ 3.

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Κοσμά 4 , Μάζιτς 5 , Νικολοπούλου 9, Παυλοπούλου, Σταμάτη 5 , Τζόνσον 3 , Σωτηρίου 6, Σπυριδοπούλου 5, Σταμολάμπρου 4, Τόμας 14.

ΑΕΚ: Επιστρέφει ο τραυματίας Ρατάν – Μέις

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χατάι – Ολυμπιακός 71-55: Ανταγωνιστικός μόνο για 10 λεπτά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.