ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ολυμπιακός- Βαλένθια 75-78: Άγγιξε την ανατροπή

Τη μεγάλη ανατροπή άγγιξε ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ απέναντι στη Βαλένθια σε παιχνίδι για τoν 7ο όμιλο του Eurocup Γυναικών. Δεν τα κατάφερε τελικά και γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες με 78-75 από την ισπανική ομάδα παρά την υπερπροσπάθεια που κατέβαλε στο τέταρτο δεκάλεπτο. Οι παίκτριες του Γιώργου Παντελάκη ήθελαν νίκη με +11 πόντους για...

Τη μεγάλη ανατροπή άγγιξε ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ απέναντι στη Βαλένθια σε παιχνίδι για τoν 7ο όμιλο του Eurocup Γυναικών.

Δεν τα κατάφερε τελικά και γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες με 78-75 από την ισπανική ομάδα παρά την υπερπροσπάθεια που κατέβαλε στο τέταρτο δεκάλεπτο. Οι παίκτριες του Γιώργου Παντελάκη ήθελαν νίκη με +11 πόντους για να κατακτήσουν την πρώτη θέση του ομίλου. Κάτι που τελικά δεν έγινε.

Οι “ερυθρόλευκες” έκαναν τεράστια προσπάθεια, αλλά στο τέλος οι κακές επιλογές τους στοίχησαν. Η Τζάκι Γέμελος και η Τζέσικα Τόμας είχαν από 14 πόντους και μαζί με την Γκρέιβς (15π.) ήταν οι κορυφαίες.

Δεκάλεπτα: 20-14, 39-36, 49-62, 75-78

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Γέμελος 14(1), Γκρέιβς 15, Γιουρτσένκοβα 9, Παυλοπούλου 2, Τόμας 14(3), Κοσμά 2, Νικολοπούλου 3, Σωτηρίου, Σπυριδοπούλου 6(1), Σταμάτη 7(1), Σταμολάμπρου 3(1).