Απίστευτο, η Κύμη έβαλε δύο πόντους σε ένα δεκάλεπτο!

Η Κύμη βρίσκεται από νωρίς με την πλάτη στον τοίχο, στην αναμέτρηση με τον Άρη, στη Θεσσαλονίκη.

Το σκορ άνοιξε για τον Άρη, η Κύμη ισοφάρισε με το δίποντο του ΛεΚουάν και ενώ απέμεναν 8.28 για το τέλος του δεκάλεπτου.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η ομάδα της Εύβοιας δε βρήκε… στόχο! Μέτρησε 0/12 σουτ, 7 λάθη και είδε τον Άρη να πετυχαίνει 24 αναπάντητους πόντους για το 26-2 της πρώτης περιόδου!

Οι μόλις δύο πόντοι της Κύμης δεν είναι αρνητικό ρεκόρ για την Basket League. Αυτό το κατέχει η Κηφισιά, η οποία είχε μείνει άποντη στην Τρίτη περίοδο (21-0) της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό στο Στάδιο «Ειρήνης και Φιλίας». Το ματς είχε διεξαχθεί στις 21 Μαρτίου του 2016.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απίστευτο, η Κύμη έβαλε δύο πόντους σε ένα δεκάλεπτο!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.