×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Basket League: Πρεμιέρα με δύο ντέρμπι


    Sportime Team



Basket League: Πρεμιέρα με ντέρμπι σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Συγκεκριμένα ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί την ΑΕΚ και ο Άρης τον ΠΑΟΚ.

Να σημειωθεί ότι στην κλήρωση του πρωταθλήματος συμπεριλήφθηκαν το Λαύριο και ο Κολοσσός αντί για την Κύμη και τον Χολαργό.

Ο Προμηθέας δεν ξέρει ακόμη, με ποιον θα παίξει την 1η αγωνιστική αφού κληρώθηκε με την Ομάδα Α του πρωταθλήματος.

Θέση που θα καλυφθεί είτε από την Καρδίτσα είτε μέσω της wild card που θα δοθεί από την πενταμελή επιτροπή που απαρτίζουν τα μέλη της ΕΟΚ και του ΕΣΑΚΕ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

(28/9/19) 1η Αγωνιστική (14η (4/1/20)
Περιστέρι-Ηρακλής
Ήφαιστος Λήμνου-Ρέθυμνο Cretan Kings
Κολοσσός-Πανιώνιος
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
Ιωνικός Νίκαιας-Λαύριο
Ομάδα Α’-Προμηθέας Πάτρας
Άρης-ΠΑΟΚ

(5/10/19) 2η Αγωνιστική 15η (11/1/20)
Ρέθυμνο Cretan Kings-Περιστέρι
Πανιώνιος-Ήφαιστος Λήμνου
ΑΕΚ-Κολοσσός
Λαύριο-Παναθηναϊκός
Προμηθέας Πάτρας-Ιωνικός Νίκαιας
ΠΑΟΚ-Ομάδα Α’
Ηρακλής-Άρης

(12/10/19) 3η Αγωνιστική 16η (25/1/20)
Περιστέρι-Πανιώνιος
Ήφαιστος Λήμνου-ΑΕΚ
Κολοσσός-Λαύριο
Παναθηναϊκός-Προμηθέας Πάτρας
Ιωνικός Νίκαιας-ΠΑΟκ
Ομάδα Α’-Άρης
Ηρακλής-Ρέθυμνο Cretan Kings

(19/10/19) 4η Αγωνιστική 17η (1/2/20)
ΑΕΚ-Περιστέρι
Λαύριο-Ήφαιστος Λήμνου
Προμηθέας Πάτρας-Κολοσσός
ΠΑΟΚ-Παναθηανϊκός
Άρης-Ιωνικός Νίκαιας
Ομάδα Α’-Ηρακλής
Πανιώνιος-Ρέθυμνο Cretan Kings

(26/10/19) 5η Αγωνιστική 18η (8/2/20)
Περιστέρι-Λαύριο
Ήφαιστος Λήμνου-Προμηθέας Πάτρας
Κολοσσός-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-Άρης
Ιωνικός Νίκαιας-Ομάδα Α’
Ηρακλής-Πανιώνιος
Ρέθυμνο Cretan Kings-ΑΕΚ

(2/11/19) 6η Αγωνιστική 19η (29/2/20)
Προμηθέας Πάτρας-Περιστέρι
ΠΑΟΚ-Ήφαιστος Λήμνου
Άρης-Κολοσσός
Ομάδα Α’-Παναθηναϊκός
Ιωνικός Νίκαιας-Ηρακλής
Λαύριο-Ρέθυμνο Cretan Kings
ΑΕΚ-Πανιώνιος

(16/11/19) 7η Αγωνιστική 20η (7/3/20)
Περιστέρι-ΠΑΟΚ
Ήφαιστος Λήμνου-Άρης
Κολοσσός-Ομάδα Α’
Παναθηναϊκός-Ιωνικός Νίκαιας
Ηρακλής-ΑΕΚ
Ρέθυμνο Cretan Kings-Προμηθέας Πάτρας
Πανιώνιος-Λαύριο

(23/11/19) 8η Αγωνιστική 21η (14/3/20)
Άρης-Περιστέρι
Ομάδα Α’-Ήφαιστος Λήμνου
Ιωνικός Νίκαιας-Κολοσσός
Παναθηναϊκός-Ηρακλής
ΠΑΟΚ-Ρέθυμνο Cretan Kings
Προμηθέας Πάτρας-Πανιώνιος
Λαύριο-ΑΕΚ

(30/11/19) 9η Αγωνιστική 22η (21/3/20)
Περιστέρι-Ομάδα Α’
Ήφαιστος Λήμνου-Ιωνικός Νίκαιας
Κολοσσός-Παναθηναϊκός
Ηρακλής-Λαύριο
Ρέθυμνο Cretan Kings-Άρης
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Προμηθέας Πάτρας

(7/12/19) 10η Αγωνιστική 23η (28/3/20)
Ιωνικός Νίκαιας-Περιστέρι
Παναθηναϊκός-Ήφαιστος
Κολοσσός-Ηρακλής
Ομάδα Α’-Ρέθυμνο Cretan Kings
Άρης-Πανιώνιος
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Προμηθέας Πάτρας-Λαύριο

(14/12/19) 11η Αγωνιστική 24η (4/4/20)
Περιστέρι-Παναθηναϊκός
Ήφαιστος Λήμνου-Κολοσσός
Ηρακλής-Προμηθέας Πάτρας
Ρέθυμνο Cretan Kings-Ιωνικός Νίκαιας
Πανιώνιος-Ομάδα Α’
ΑΕΚ-Άρης
Λαύριο-ΠΑΟΚ

(21/12/19) 12η Αγωνιστική 25η (11/4/20)
Κολοσσός-Περιστέρι
Ήφαιστος Λήμνου-Ηρακλής
Παναθηναϊκός-Ρέθυμνο Cretan Kings
Ιωνικός Νίκαιας-Πανιώνιος
Ομάδα Α’-ΑΕΚ
Άρης-Λαύριο
ΠΑΟΚ-Προμηθέας Πάτρας

(28/12/19) 13η Αγωνιστική 26η (15/4/20)
Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου
Ηρακλής-ΠΑΟΚ
Ρέθυμνο Cretan Kings-Κολοσσός
Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
ΑΕΚ-Ιωνικός Νίκαιας
Λαύριο-Ομάδα Α’
Προμηθέας Πάτρας-Άρης