BASKET LEAGUE

Basket League: Στις 22/11 το ντέρμπι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

Basket League: Στις 22 Νοεμβρίου θα διεξαχθεί στο ΣΕΦ το μεγάλο ντέρμπι της Basket League μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού.
Basket League: Στις 22 Νοεμβρίου θα διεξαχθεί στο ΣΕΦ το μεγάλο ντέρμπι της Basket League μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού.

Basket League: Το αγωνιστικό και τηλεοπτικό πρόγραμμα των επόμενων έξι αγωνιστικών (5η μέχρι και την 11η) ανακοίνωσε ο ΕΣΑΚΕ, με το ντέρμπι των «αιωνίων» να ξεχωρίζει.

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός λοιπόν θα κοντραριστούν την Δευτέρα 22 Νοεμβρίου στο ΣΕΦ (19:30), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Παράλληλα, μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει το παιχνίδι Παναθηναϊκός-ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ στο Σάββατο 13/11 (20:00) για την 7η αγωνιστική, όπως επίσης και το ντέρμπι ΠΑΟΚΆρης στο κλειστό της Πυλαίας (11/12, 20:00) για την 10η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

5η αγωνιστική

  • Σάββατο 30/10

17:00 Άρης- Λαύριο (ΕΡΤ SPORTS)

17:00 Απόλλωνας Πάτρας-Προμηθέας Πάτρας (ΕΡΤ3)

20:00 Ιωνικός-ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

  • Κυριακή 31/10

17:00 ΠΑΟΚ-Περιστέρι (ΕΡΤ3)

20:00 Λάρισα-Ηρακλής (ΕΡΤ3)

  • Δευτέρα 1/11

19:30 Παναθηναϊκός-Κολοσσός (ΕΡΤ3)

Ρεπό: Ολυμπιακός

 

6η αγωνιστική

  • Σάββατο 6/11

17:00 ΑΕΚ-Κολοσσός (ΕΡΤ3)

17:00 Λαύριο-Ιωνικός (ΕΡΤ SPORTS)

20:00 Προμηθέας Πάτρας-Άρης (ΕΡΤ3)

Ρεπό: Λάρισα

  • Κυριακή 7/11

17:00 Ηρακλής-Απόλλωνας Πάτρας (ΕΡΤ SPORTS)

17:00 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (ΕΡΤ3)

20:00 Περιστέρι-Ολυμπιακός (ΕΡΤ3)

 

7η αγωνιστική

  • Σάββατο 13/11

17:00 Κολοσσός Ρόδου- Λαύριο (ΕΡΤ SPORTS)

17:00 Ιωνικός- Προμηθέας Πάτρας (ΕΡΤ3)

20:00 Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

  • Κυριακή 14/11

17:00 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (ΕΡΤ3)

17:00 Λάρισα-Περιστέρι (ΕΡΤ SPORTS)

20:00 Άρης-Ηρακλής (ΕΡΤ3)

Ρεπό: Απόλλων Πάτρας

 

8η αγωνιστική

  • Σάββατο 20/11

17:00 Περιστέρι- Απόλλωνας Πάτρας (ΕΡΤ3)

17:00 Προμηθέας Πάτρας- Κολοσσός (ΕΡΤ SPORTS)

20:00 Λαύριο-ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

  • Κυριακή 21/11

17:00 Ηρακλής-Ιωνικός (ΕΡΤ SPORTS)

20:00 ΠΑΟΚ-Λάρισα (ΕΡΤ3)

  • Δευτέρα 22/11

19:30 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός (ΕΡΤ3)

Ρεπό: Άρης

 

9η αγωνιστική

  • Σάββατο 4/12

17:00 ΑΕΚ-Προμηθέας Πάτρας (ΕΡΤ3)

17:00 Κολοσσός-Ηρακλής (ΕΡΤ SPORTS)

20:00 Παναθηναϊκός-Λαύριο (ΕΡΤ3)

  • Κυριακή 5/12

17:00 Άρης- Περιστέρι (ΕΡΤ3)

20:00 Απόλλωνας Πάτρας-ΠΑΟΚ (ΕΡΤ3)

Δευτέρα 6/12

19:30 Λάρισα-Ολυμπιακός (ΕΡΤ3)

Ρεπό: Ιωνικός

 

10η αγωνιστική

  • Σάββατο 11/12

17:00 Προμηθέας-Λαύριο (ΕΡΤ SPORTS)

17:00 Ηρακλής-ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

20:00 ΠΑΟΚ-Άρης (ΕΡΤ3)

  • Κυριακή 12/12

17:00 Περιστέρι-Ιωνικός (ΕΡΤ SPORTS)

17:00 Ολυμπιακός-Απόλλωνας Πάτρας (ΕΡΤ3)

20:00 Λάρισα-Παναθηναϊκός (ΕΡΤ3)

Ρεπό: Κολοσσός

 

11η αγωνιστική

  • Σάββατο 18/12

17:00 Ιωνικός-ΠΑΟΚ (ΕΡΤ3)

17:00 Κολοσσός-Περιστέρι (ΕΡΤ SPORTS)

20:00 Λαύριο-Ηρακλής (ΕΡΤ3)

  • Κυριακή 19/12

17:00 Παναθηναϊκός-Προμηθέας (ΕΡΤ3)

17:00 Απόλλωνας Πάτρας- Λάρισα (ΕΡΤ SPORTS)

20:00 Άρης-Ολυμπιακός (ΕΡΤ3)

Ρεπό: ΑΕΚ

Facebook Twitter LinkEdin WhatsApp Viber E-mail Post
Εγγραφείτε στα Σελίδα του του Sportime στην πλατφόρμα των Google news για άμεση κι έγκυρη ενημέρωση.
Γιώργος Νικολαΐδης

Αρθρογραφεί στο Sportime.GR και είναι συντάκτης του ιστότοπου αυτού.

ΣΧΟΛΙΑ