Προβλήματα… Ποια προβλήματα; Ο ΠΑΟΚ δεν έχει την πολυτέλεια να μείνει σε αυτά. Πήγε στη Ρόδο γεμάτος αμφιβολίες. Και με αυτές θα επιστρέψει. Αλλά μαζί τον συνοδεύει μία επικράτηση. Επιβλητική και δίχως αμφισβήτηση. Όσοι αγωνίστηκαν πρόσφεραν και κάτι σημαντικό στο παιχνίδι του ΠΑΟΚ. Με τον  Κολοσσό να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί την περίσταση και να...

Προβλήματα… Ποια προβλήματα; Ο ΠΑΟΚ δεν έχει την πολυτέλεια να μείνει σε αυτά.

Πήγε στη Ρόδο γεμάτος αμφιβολίες. Και με αυτές θα επιστρέψει. Αλλά μαζί τον συνοδεύει μία επικράτηση.

Επιβλητική και δίχως αμφισβήτηση.

Όσοι αγωνίστηκαν πρόσφεραν και κάτι σημαντικό στο παιχνίδι του ΠΑΟΚ.

Με τον  Κολοσσό να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί την περίσταση και να μένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας ένα ματς (αυτό με τον Παναθηναϊκό) λιγότερο.

Ο ΠΑΟΚ πήρε διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, χάρη στα 3/3 τρίποντα που σημείωσε ο Τζαμάλ Τζόυνς (26-15).

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισορροπήσουν το ματς στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά τίποτα δεν μπορούσε να τους προετοιμάσει γι’ αυτό που ακολούθησε.

Στο δεύτερο ημίχρονο μέτρησαν 24 πόντους, τελείωσαν το ματς με 16 λάθη και μόλις 11 ασιστ.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να καλύψει τα κενά στο ρόστερ, ενώ κατά τη διάρκεια του αγώνα τραυματίστηκε και ο Λίνος Χρυσικόπουλος!

Και όμως… Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου και οι παίκτες του κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 15-26, 36-40, 47-57, 60-75.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ (Κ.Φλεβαράκης): Γεωργάκης, Ντιγκς 3 (1/3 τρίπ.), Μπράουνινγκ 5 (2/8 σουτ), Γκιμπς 12 (2), Πίνκστον 5 (8 ριμπ.), Μαυροειδής 13 (12 ριμπ.), Μπιλλής, Γεωργαλής, Τσούπκοβιτς 5 (1/8 σουτ), Δημάκος 8 (2), Κάρτερ 9 (2).

ΠΑΟΚ (Η.Παπαθεοδώρου): Χρυσικόπουλος 5 (1), Κόνιαρης 4, Τέπιτς 8 (5 ριμπ.), Χάτσερ 16 (2), Τζόουνς 16 (4/4 τρίπ.), Ζάρας, Μαργαρίτης 14 (4/7 δίπ., 0/4 τρίπ., 6/8 βολές, 4 ριμπ., 3 ασίστ, 4 κοψ.), Σχίζας 3 (6 ριμπ., 3 ασίστ), Αθηναίου 5 (1), Γκος 4 (4 ριμπάουντ, 5 ασίστ).

Ο Καντέρ φοβάται για τη ζωή του και δεν ταξιδεύει στο Λονδίνο!

Θίοντορ: «Είμαι εδώ για να βοηθήσω την ομάδα»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κολοσσός – ΠΑΟΚ 60-75: Ποια προβλήματα;», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.