Λαύριο – Περιστέρι 83-55: Καταιγίδα «χτύπησε» το Περιστέρι

Εκπληκτική εμφάνιση από το Λαύριο που προηγήθηκε μέχρι και 28 πόντους διαφορά

Την καλύτερη εμφάνιση της σεζόν έκανε το Λαύριο που διέλυσε ένα τραγικό Περιστέρι, επικρατώντας με σκορ 83-55! Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη έκανε «μαγική» εμφάνιση και με 50% ευστοχία στα σουτ, έφτασε εύκολα στη νίκη.

Από τα μισά της πρώτης περιόδου πήραν ένα προβάδισμα 9 πόντων, το οποίο κράτησαν, με το ημίχρονο να τελειώνει με 38-27, όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν τραγικά ποσοστά στα σουτ. Ο Αργύρης Πεδουλάκης περίμενε να δει καλύτερη εικόνα, αλλά τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα.

Οι παίκτες του Περιστερίου δε μπορούσαν να σκοράρουν με τίποτα στην τρίτη περίοδο, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως τελείωσαν το ματς με 4/25 τρίποντα!

Η διαφορά στο παιχνίδι έφτασε ως το +28 (74-46 στο 37’), με τους Λαμπ, Λούντζη, και Κακλαμανάκη, να κάνουν εξαιρετικό παιχνίδι. Είναι χαρακτηριστικό πως σκόραραν όλοι οι παίκτες του Λαυρίου, που έφτασε στην ένατη θέση στο πρωτάθλημα και ουσιαστικά μπορεί να μείνει ήσυχο για το υπόλοιπο της σεζόν.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 38-27, 60-40, 83-55

Λαύριο: Λούντζης 15, Κακλαμανάκης 13, Κουζέλογλου 8, Λαμπ 10 (5ρ., 6 ασίστ), Μπιούφορντ 9 (7ρ., 3 ασίστ), Μαστρογιαννόπουλος 6, Χαραλαμπόπουλος 5, Μιλόσεβιτς 2, Περράκης 3, Νίξον 3, Ερμίδης 2, Γουίτι 7.

Περιστέρι: Βασιλόπουλος 3, Γκρέι 14, Αγραβάνης, Ντάνιελ 12, Κάλαχαν 3, Μουράτος 2, Σκορδίλης 4, Χάροου 8, Μπέντιλ 4, Καράμπελας 2, Μουρ 3.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαύριο – Περιστέρι 83-55: Καταιγίδα «χτύπησε» το Περιστέρι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.