Λαύριο – Κύμη 86-68: Επέστρεψε εμφατικά στις νίκες

Το Λαύριο δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με ένα εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο επικράτησε εύκολα με 86-68 της Κύμης

Το Λαύριο έκανε μία εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην Κύμη και πήρε μία σημαντική νίκη, την οποία είχε πολύ μεγάλη ανάγκη μετά τις πέντε συνεχόμενες ήττες.

Το παιχνίδι ήταν δύσκολο και αμφίρροπο στις δύο πρώτες περιόδου. Ειδικά στην πρώτη οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 18-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Κύμη παρέμεινε κοντά στο Λαύριο κάτι που φανερώνει και το 37-33. Ωστόσο όλα άλλαξαν στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν οι γηπεδούχοι πήραν ένα πολύ μεγάλο προβάδισμα, χάρη στο επιμέρους 31-16, που έκαναν.

Από εκείνο το σημείο και μετά το παιχνίδι πήρε διαδικαστικό χαρακτήρα για το Λαύριο που έφτασε στην 4η νίκη του και απομακρύνθηκε εν μέρει από τη ζώνη του υποβιβασμού, στην οποία βρίσκεται κολλημένη η Κύμη.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 37-33, 68-49, 86-68

ΛΑΥΡΙΟ (Χρήστος Σερέλης): Λούντζης 6 (1), Κακλαμανάκης 17, Κουζέλογλου 16 (2), Λαμπ 10 (1), Ίνγκλις 12 (2), Μαστρογιαννόπουλος, Μιλόσεβιτς 11, Περράκης, Νίξον 4, Λεγκίκας 3 (1), Μπιούφορντ 3 (1), Τόμας 4.

ΚΥΜΗ (Ισίδωρος Κουτσός): Πουλιανίτης 11 (1), Τουντζιαράκης 5, Σαγκς 22, Γουάσινγκτον 7 (1), Ζεκουάν, Τσιάρας, Στυλιανού 2, Μαραγκός 2, Γερομιχαλός, Μιτσιμπόνας, Μαργέλης, Χόρτον 19.

Πανιώνιος – Προμηθέας 60-74: Εκμεταλλεύτηκαν κάθε λάθος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαύριο – Κύμη 86-68: Επέστρεψε εμφατικά στις νίκες», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.