Περίπατος για τον Κολοσσό που βλέπει πλέι οφ

Επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις μήνες! Ο Κολοσσός πέρασε νικηφόρα με 86-59 από τα Τρίκαλα και έβαλε τέλος στο σερί των οκτώ διαδοχικών αγώνων. Πλέον η ομάδα της Ρόδου, στην τελευταία αγωνιστική, αν επικρατήσει στην έδρα του του Άρη τότε θα μπει στην οκτάδα και τα πλέι οφ. Στα Τρίκαλα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να...

Επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις μήνες! Ο Κολοσσός πέρασε νικηφόρα με 86-59 από τα Τρίκαλα και έβαλε τέλος στο σερί των οκτώ διαδοχικών αγώνων.

Πλέον η ομάδα της Ρόδου, στην τελευταία αγωνιστική, αν επικρατήσει στην έδρα του του Άρη τότε θα μπει στην οκτάδα και τα πλέι οφ.

Στα Τρίκαλα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, όταν τρέχοντας ένα επιμέρους σκορ 8-2 προσπέρασαν στο πεντάλεπτο με 8-14 με γκολ φάουλ του Ράιτ. Οι Ρόδιοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα και στο 8′ ο Γιανγκ με εύστοχο τρίποντο έστειλε για πρώτη φορά τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (12-22).

Ο Κολοσσός συνέχισε να διατηρεί την υπέρ του διαφορά σε διψήφια επίπεδα με τον Ουέαρ να ευστοχεί σε τρίποντο στο 14′ και να κάνει το 17-35. Η διαφορά υπέρ του Κολοσσού H Hotels έφτασε και στο +20 (21-41) με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 49-31.

Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στην τρίτη περίοδο με τον Κολοσσό H Hotels  με τον Χάρις να ανεβάζει για πρώτη φορά τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους (33-54) και να τη διατηρεί σε αυτά τα επίπεδα με το φινάλε του δεκαλέπτου να τον βρίσκει στο +24 (43-67). Στην τελευταία περίοδο η διαφορά έφτασε και στους 30 πόντους με τον Γεωργαλλή να κάνει το 51-81 στα 2’43’’ για το φινάλε, που βρήκε τους Ρόδιους να παίρνουν τη νίκη με 86-59.

Τα δεκάλεπτα: 14-22, 31-49, 43-67, 59-86

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Περίπατος για τον Κολοσσό που βλέπει πλέι οφ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.