Προμηθέας-Κολοσσός 101-95: Ο Χολ «πλήγωσε» την πρώην ομάδα του

O Προμηθέας επικράτησε με 101-95 του ουραγού Κολοσσού Ρόδου στην Πάτρα, επιστρέφοντας στις εντός έδρας επιτυχίες μετά τις ήττες από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ και τον Ολυμπιακό και ανέβηκε στο 9-5. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και με οδηγούς τους Μέιερ και Χολ (12 και 8 πόντοι αντίστοιχα) προηγήθηκαν με 35-25. Το ματς...

O Προμηθέας επικράτησε με 101-95 του ουραγού Κολοσσού Ρόδου στην Πάτρα, επιστρέφοντας στις εντός έδρας επιτυχίες μετά τις ήττες από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ και τον Ολυμπιακό και ανέβηκε στο 9-5.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και με οδηγούς τους Μέιερ και Χολ (12 και 8 πόντοι αντίστοιχα) προηγήθηκαν με 35-25.
Το ματς πήγε σε υψηλό σκορ, με τους Ροδίτες να διατηρούν την επαφή τους με αυτό, με το ημίχρονο να κλείνει στο 56-52.

Μετά τη διακοπή, η ομάδα του Μάκη Γιατρά επανέφερε το καλό της πρόσωπο Οι γηπεδούχοι δείχνουν και πάλι το καλός τους πρόσωπο και προηγούνται ακόμα και με 10 πόντους στο 23’ (64-54). Οι Νησιώτες βρήκαν λύσεις από τον Ντιγκς και το δεκάλεπτο έληξε στο 76-70.
Στην τελευταία περίοδο ο Προμηθέας κράτησε το υπέρ του προβάδισμα φτάνοντας τελικά στη νίκη με

Έτσι, η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη παρέμεινε τελευταία με ρεκόρ 2-11 και χωρίς νίκη μακριά από την έδρα της.

Κορυφαίοι για τον Προμηθέα ήταν οι Χολ (20π.) και Μέιερ (17π.), ενώ για τον Κολοσσό ξεχώρισαν οι Μπράουνινγκ (20π.) και Ντιγκς (18π).

Δεκάλεπτα: 35-25, 56-52, 76-70, 101-95

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Κασελάκης 10, Μέιερ 17 , Χολ 20 , Παρκς 16, Μπράουν 16, Σαλούστρος 2, Γκίκας, Κατσίβελης 4, Τσαϊρέλης 2, Λίποβι 8, Έλις 6.

Κολοσσός Ρόδου (Φλεβαράκης): Μαυροειδής 9, Τσούπκοβιτς 12 , Δημάκος 12 , Ντιγκς 18 , Κάρτερ 15 , Γεωργαλής, Αγγελάκος, Μπράουνινγκ 22 , Πίνκστον 7.

Μπλακ άουτ στο ΟΑΚΑ: Τι ακριβώς συνέβη!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Προμηθέας-Κολοσσός 101-95: Ο Χολ «πλήγωσε» την πρώην ομάδα του», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.