Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ 78-88: Νίκη με τρομερό Χάτσερ!

Ο ΠΑΟΚ είχε τον Χάτσερ σε απίστευτη μέρα και με 37 πόντους που σημείωσε έφυγε νικητής από το Ρέθυμνο με 88-78!

Παρά τα χίλια προβλήματα που τον ταλαιπωρούν η προσπάθεια που κάνει ο ΠΑΟΚ είναι το λιγότερο αξιομνημόνευτη κι αυτό φάνηκε και από τη νίκη με 88-78 επί του Ρεθύμνου εκτός έδρας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Χάτσερ, που πέτυχε 37 πόντους και τους οδήγησε στη νίκη, η οποία μάλιστα ήταν η τρίτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι δεν άρχισε καλά για τον ΠΑΟΚ. Το Ρέθυμνο βρήκε πιο εύκολα καλάθια και στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν στο 21-15.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στη δεύτερη περίοδο, αλλά το Ρέθυμνο είχε σε πολύ καλή μέρα τους Τζόνσον και Μπρατ και η διαφορά πήγε στους 8 πόντους στο ημίχρονο.

Η συνέχεια όμως άνηκε κυρίως στους φιλοξενούμενους. Γκος Χάτσερ και Γκάρετ βρήκαν ρυθμό στην επίθεση, τα σουτ μπήκαν και ο ΠΑΟΚ όχι απλά μείωσε τη διαφορά αλλά πήρε και κεφάλι στο σκορ.

Το Ρέθυμνο έκανε ένα μικρό come-back, αλλά δεν μπόρεσε να το συνεχίσει και με 9-0, ο ΠΑΟΚ πέρασε εκ νέου μπροστά με 75-70 κι έκτοτε δεν ανησύχησε μέχρι το τελικό 88-78, υπέρ του.

Να πούμε ότι ο Χάτσερ είχε 37 πόντους σε 33:58 λεπτά συμμετοχής με 5/8 δίποντα, 6/9 τρίποντα, 9/9 βολές, δύο ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ κι ένα κλέψιμο!

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 42-34, 53-57, 78-88

ΡΕΘΥΜΝΟ  (Ζιάγκος): Τζόνσον 14 (4), Χριστοδούλου 25 (6), Μπαρτ 18 (3), Κλάντον 9, Ντάνιελς 2, Σιγκούνας 1, Καλογιαννίδης, Ραζής 3 (1), Μπρέισι Ντέιβις, Τζόουνς 6.

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Χρυσικόπουλος 2, Κόνιαρης, Μαργαρίτης 3, Σχίζας 5, Γκος 15 (2), Ζάρας 8 (2), Αθηναίου 1, Γκάρετ 9, Χάτσερ 37 (6), Τζόουνς 8.

Μπλακ άουτ στο ΟΑΚΑ: Τι ακριβώς συνέβη!

Χαραλαμπόπουλος: Χειρουργήθηκε και επιστρέφει σε έναν μήνα (pic)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ 78-88: Νίκη με τρομερό Χάτσερ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.